Temperature icon

+5, ясно

Затори: 2

dollar

26,25

euro

30,50

btc

$1 637 501,60

Новини

Е-квиток в громадському транспорті: підсумки перших 3 місяців

23 Вересня 2021, Богдан

Е-квиток в громадському транспорті: підсумки перших 3 місяців

Третій місяць, як київський комунальний транспорт повністю перейшов на електронні квитки, повідомляє Департамент інформаційно-комунікаційних технологій.

З моменту введення е-квитка у міському транспорті ним скористалися майже 72 мільйони разів. Із них:

52 млн в метро,
20 млн у наземному транспорті.
Загальна кількість валідацій е-квитків за безпаперовий період 2021 року (порівняно з минулим) виросла на 250%.
Понад 50% QR-квитків містяни купують у застосунку «Київ цифровий».

За підсумками місяця з 15 серпня до 15 вересня кияни та гості міста придбали понад 4 мільйони QR-квитків у касах метрополітену, терміналах EasyPay і «Київ цифровий» та в застосунку «Київ цифровий». У застосунку квитки купували понад 2 мільйони разів, що складає більше 50% від загальної кількості.

«Київ цифровий» надає можливість придбати QR-квиток безготівково – із банківської картки, Apple Pay або Google Pay. QR-квитки в застосунку розроблені так, щоб користувачі могли купити їх миттєво без потреби стояти в черзі до каси чи терміналу.


Щоб оплатити проїзд QR-квитком із «Київ цифровий», потрібно:

Відкрити екран із зображенням QR-квитка.
Прикласти зображення QR-квитка до валідатора: у наземному транспорті – до нижньої дзеркальної частини валідатора, у метро – до дзеркальної частини на турнікеті.
Дочекатися сигналу підтвердження оплати на валідаторі.
QR-квитки в застосунку діють так само, як паперові, проте в екологічному режимі paperless. Ними можна оплачувати проїзд у метро, автобусах, трамваях, тролейбусах, міській електричці, фунікулері. Термін дії QR-квитка – 15 днів.

Для містян, які не встигають скористатися квитком, у застосунку передбачена можливість надіслати квиток другу. Потрібно натиснути кнопку «Поділитися квитком» під його зображенням і відправити квиток у зручний месенджер або на пошту.

Крім того, користувачі можуть підтвердити, що провалідували квиток у транспорті. Для цього потрібно натиснути кнопку «Квиток проскановано» під його зображенням. Квиток зникне зі списку дійсних, а у стрічці з’явиться запис про його використання та залишиться можливість надати квиток для перевірки контролеру.

Які транспортні послуги доступні у застосунку «Київ цифровий»
У «Київ цифровий» продовжують удосконалювати сервіс QR-квитків, щоб зробити його зручнішим для користувачів. Окрім QR-квитків, у застосунку доступні:

  • поповнення транспортної карти,
  • придбання проїзних,
  • сервіси для водіїв.
  • Міський застосунок «Київ Цифровий» доступний для безкоштовного завантаження у App Store та Google Play.

Нагадаємо, з 14 липня в Києві остаточно вийшли з обігу талони на проїзд у комунальному громадському транспорті, що можна було придбати у кондукторів. Усі поїздки тепер цифровізовано в електронні квитки.

Читайте також:

На Київщині дефіцит “ковідних” ліжок