Temperature icon

+3 вітряно

Затори: 1

dollar

27.29

euro

31.00

btc

$56 444

Новини

Скандал на Відпочинку: як стати ошуканим інвестором. ЕКСКЛЮЗИВ

01 Листопада 2021, Олеся

Скандал на Відпочинку: як стати ошуканим інвестором. ЕКСКЛЮЗИВ

На кількох відомих у столиці сайтах пошуку перевіреної нерухомості – проект новобуду на вулиці Відпочинку, 25 у Святошинському районі. 21-поверхівка на 138 квартир, поблизу метро. Обіцяють зручну інфраструктуру, підземну парковку на 60 машин, і до того ж на об’єкт є більшість документів. Про продаж квартир у цьому ЖК поки не повідомляють, але, вочевидь, на перші виставлені метри уже чекають.  За привабливою пропозицією для інвесторів криється багаторічна історія змагань за земельну ділянку, майновими арештами та бійками. У жодному оголошені не вказано, що на тій самій землі, де пропонують вкласти гроші в квартиру у Києві, ще кілька місяців тому офіційно був ландшафтний заказник «Зелена мрія» – гордість екологів та жителів мікрорайону, геть не готових віддати зелену зону під нову забудову.  

ПОСИЛЕНА ОХОРОНА ТА ЗНЕСЕНІ ПАРКАНИ

Сьогодні на вулиці Відпочинку, 25 чи не щовечора чатують мешканці навколишніх будинків. На території, яку підготували під забудову ТОВ «Вуд Гейтс», поставив охорону та був звів паркан. Він нього незадоволених місцевих жителів відганяли «хлопці-тітушки», зрізали кілька старих дубів. Згодом група молодих людей, які сказали, що мешкають поруч, паркан новобудови поламали – натрапили на час, коли охоронці в темну пору доби відійшли від об’єкту.  

ТОВ «Вуд Гейтс», який вирішив побудувати висотку на Святошино пов’язують з колишнім заступником голови державної Об’єднаної гірничо-хімічної компанії Руслана Журило Юрієм Перцевим. Обидва є обвинуваченими по справі про нанесення збитків ОГХК на 300 млн грн, яка слухається у Вищому антикорупційному суді. Власність у ТОВ «Вуд Гейтс» має також Ігор Сірик, колишній депутат Полтавської облради.

Компанія-забудовник вдало обороняє свій бізнес як безпосередньо на території, так і в судах. Позаду у ТОВ «Вуд Гейтс» виграна у суді справа проти Київської міськради, яка ухвалила рішення про виділення території під ландшафний заказник «Зелена мрія».

ВІДДАЛА ПІД ЗАБУДОВУ КИЇВСЬКА МІСЬКРАДА

Будувати на ділянці на Святошино у 2010 році дозволила Київська міська рада під керівництвом Леоніда Черновецького. У липні того року було ухвалено рішення  N 1132/4570 передати житлово-будівельному кооперативу «Світ житла» земельну ділянку площею 0,26 га.  Проте впродовж 10-ти років будівництво на вказаній ділянці не проводилось. Мешканці мікрорайону навіть не знали, що на території біля їхніх будинків планується зведення нової 20-ти поверхівки.

І лише у 2020 році було відкрито кримінальну справу та накладено арешт на майно кооперативу «Світ житла». Причина кримінального провадження – вилиття на території небезпечних для екології та здоров’я місцевих жителів нафтопродуктів. Звідки взялась брудна отрута не території – слідчим з’ясувати не вдалося.  

«На початку літа 2019 року, їм (мешканцям) стало відомо про те, що біля будинків в яких вони проживають, невідомою особою знищуються дерева, а саме дуби, в кількості 5-ти штук. Дане знищення проходить під виглядом розливання нафтопродукту під коренями даних дерев, що призводить знищення трав`янистих рослин та всихання стовбурів дерев», – вказано в ухвалі Святошинського районного суду м. Києва від 5 березня 2020 року.

Мешканці сусідніх будинків готові до спротиву

Суд ухвалив накласти арешт на ділянку та заборонив кооперативу «Світ житла» будь-яким чином її використовувати.

Однак святе місце пустим не буває. Через 5 місяців, у серпні 2020 року цією ж ділянкою зацікавилась вже інша компанія – ТОВ «Вуд Гейтс». Щоб отримати право нею користуватися та побудувати свою 21-поверхівку там, де не звів запланований раніше 20-ти поверховий будинок «Світ житла», товариство замовило свою експертизу. І дуже швидко отримало висновок експертів відділу радіохімії та радіоекології науково-дослідного інституту хімії при Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, що нафтопродуктів на ділянці немає. Про те, що вчені вимірювали вміст нафтопродуктів у поверхневих зразках грунту та не побачили бруду юристи ТОВ «Вуд Гейтс» надали документи до суду та домоглися зняття арешту на проведення робіт на ділянці. 21 січня 2021 року Святошинський суд Києва ухвалив задовольнити клопотання ТОВ «Вуд Гейтс» та зняти арешт майна.

НОВЕ РІШЕННЯ СТОЛИЧНОЇ МІСЬКРАДИ – ПРО ЛАНДШАФНИЙ ЗАКАЗНИК

Хоч ТОВ «Вуд Гейтс» вже встигло розправити плечі та почати планування зведення нового житлового кварталу, Київська міська рада у березні 2021 року ухвалила власне рішення. Та оголосила на вулиці Відпочинку, 25 природну територію ландшафтним заказником місцевого значення «Зелена мрія».

Як розповів голова екологічної комісії Київської міської ради Денис Москаль, наприкінці 2020 року, ще до скасування арешту у суді, ТОВ «Вуд Гейтс» двічі отримував відмови Державної архітектурно-будівельної інспекції у видачі дозволу на будівництво на вул. Відпочинку, 25. Заборона на зведення висотки стосувалася тоді не проблеми забруднення нафтопродуктами, а розміщення майбутнього ЖК.

«Підстави відмов були такі: будинок не відповідає містобудівним умовам та обмеженням в частині висоти об’єкта, максимально допустимої щільності населення та відсотку забудови ділянки. Проєктом не забезпечено нормативів щодо прибудинкових майданчиків, паркомісць, мінімальних площ житлових приміщень в квартирі, проєктування здійснено за межами ділянки та інше», – повідомив Москаль.

Він додав, що у січні 2021 року забудовник таки отримав дозвіл, проте на підставі старої експертизи проекту будинку – про це свідчать, за словами Москаля, дані Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Після ухваленого Київрадою рішення про оголошення території ландшафтним заказником забудовник оскаржив його у Окружному адміністративному суді Києва. Згадали під час судового засідання і про природу – забудовник надав експертний висновок власного еколога, який запевнив, що на території ростуть надто старі дуби, які треба зрізати через занадто великий вік.

Київрада одразу подала на апеляцію, проте потім, через кілька тижнів… відкликала власне ж клопотання. Що змусило Київраду дати задки – залишається загадкою.

Заохочені виграними рішеннями суду представники ТОВ «Вуд Гейтс» сміливо за годину позрізали сторічні дуби та взялися зводити огорожу. Адже у столиці, де величезний попит на квадратні метри, на них уже чекає чимало інвесторів, готових оселитися у багатоквартирному будинку. Рекламу під них починають запускати.

Про майбутні метри у 21-поверхівці на Святошино на одному з будівельних порталів

«Найголовніше, про що всі знають, і що дуже турбує мешканців, що проектування виходить за межі земельної ділянки. З того плану, який ми бачимо, закривається другий виїзд з вулиці Відпочинку, 25. І тоді «пожежка» не проїде – не виїде, і взагалі з проїздом буде дуже велика проблема. Громада дуже налаштована, громада буде боротися, направили вимогу перевірити документацію на відповідність вимогам ДБН, плануються мітинги, тому що ніякої реакції жителі поки що не побачили», – розповіла місцева мешканка Оксана Пушакова.

В бою за територію залишилися лише голіруч жителі багатоповерхівок, розташованих поруч. 29 жовтня вони вийшли на мітинг під Святошинську РДА, а також повідомили Комісію з перевірки інформації щодо резонансних об’єктів будівництва, що вже мають план дій задля збереження своєї території та екологічної зони біля власних будинків.   

Підготувала Оксана Тупальська

Читайте також:

Чи уникнути киянам подорожчання транспорту в рази? СПЕЦРЕПОРТАЖ