Temperature icon

+4, хмарно

Затори: 2

dollar

26,85

euro

29,90

btc

$1 128 475,90

Новини

Чи забудують ліс у Пущі-Водиці: у Київраді готують нове рішення. ЕКСКЛЮЗИВ

17 Листопада 2021, Олеся

Чи забудують ліс у Пущі-Водиці: у Київраді готують нове рішення. ЕКСКЛЮЗИВ

Земельна комісія Київради готується до розгляду питання про продовження терміну оренди ділянки посеред лісу у Пущі-Водиці, яку вирішив забудувати ПП «Продмарт». 21 га заповідної зони, яку чудом відвоювали громадські діячі, схоже знову можуть потрапити у розпорядження «Продмарту».  Відповідно до проекту, який намагався реалізувати забудовник, між соснами та ялинами мали вирости триповерхові будиночки з підведеною інженерною інфраструктурою. Тепер, відповідно до проекту рішення, зареєстрованого нині у Київраді, договір оренди пропонують продовжити до 2027 року.

ПРОБИРАЛИСЯ ДО ЛІСУ КІЛЬКА РОКІВ

Будяки сорому за проект будівництва, який нищить природно-заповідну зону окрім власника ПП «Продмарт» Вадима Демещука (якого пов’язують з колишнім народним депутатом Дмитром Андрієвським), громадські активісти пропонували вручити Київраді, яка в 2007 році, ще при Черновецькому ухвалила рішення передати ділянку в оренду на 15 років, державній архітектурно-будівельній інспекції, яка у 2018 році продовжила ПП «Продмарт» договір оренди, департаменту містобудування та архітектури КМДА, який навесні 2019 року легалізував майбутню забудову.

В супротив рішенням, якими намагалися вкрасти у громади частину заповідного лісу та нанести шкоду природі у лютому 2015 року Київрада розірвала договір оренди. Тоді діяла тимчасова контрольна комісія, яку очолювала депутатка Тетяна Меліхова, а також було запропоновано внести зміни до Програми розвитку заповідної зони міста Києва ділянку в Пущі-Водиці за адресою вул. Лісозахисна, 17. Відповідно з того часу про ділянку лісу мало за прямим призначенням дбати лісництво – «Святошинське ЛПГ».

Одночасно з забудовниками статус лісової ділянки намагалися змінити і чиновники КМДА. У 2017 року частина заповідника на Лісозахисній раптом потрапила до планів Департаменту земельних ресурсів КМДА, який вирішив нарізати в лісі 7 земельних ділянок воїнам АТО та родин загиблих в АТО. Хайпанути на чутливій для громадськості темі не вийшло, і вже в жовтні 2018 року з’явилось нове рішення Київради, яке відмовило благодійній організації «Благодійний фонд патріотичної молоді «Купол» у виділенні землі під будівництво. Цього разу, як виявилось, в лісі пропонували побудувати оздоровчо-спортивний реабілітаційний центр для інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників АТО та членів їхніх родин. А вже через місяць дозвіл на цю саму ділянку ДАБІ надала ПП «Продмарт».

ПРО ПЕРЕВАГИ ЖИТЛА У ЗАПОВІДНИКУ ВЖЕ ПОВІДОМЛЯЮТЬ

На ресурсах з пошуку можливостей для інвестицій у столичну нерухомість уже обновили інформацію про ЖК на Лісозахисній, 17.

А на Bild та Domik уже навіть пропонують інвесторам призначити зустріч з забудовником. Квартири – однокімнатні, по 40 кв. м., у будівлі, яка буде мати уже не 3, а 10 поверхів. Повідомлення про це опубліковано 10.11.2021 року.

Свіжа інформація про проект засвітилася на Nerukhomi 08.11.2021 року та на Youcontrol 10.11.2021 року. Обидва ресурси публікують інформацію, що на вказаній ділянці працює приватне підприємство «Продмарт», засновником якого є П’ятецький Вадим Володимирович. Розмір статутного капіталу ПП «Продмарт» 11,775 млн грн. Генеральний підрядник, який, вочевидь, вже планує працювати на будівництві – ТОВ «Столиця Житлобуд», директором і засновником якого є той же Вадим П’ятецький.

«На вулиці Лісозахисна, 17 незабаром збудують новий житловий комплекс», –повідомляють на Nerukhomi.

«Найближча автобусна зупинка знаходиться всього в 50 метрах від комплексу. Вам знадобитися всього 3 хвилини, щоб дійти сюди пішки. Хороша транспортна доступність є однією з головних переваг цього житлового комплексу. Купивши квартиру тут, ви будете максимально мобільні. Залишилося тільки дочекатися старту продажів», – рекламують проект від забудовника лісу.

У розділі «документи» сповіщають, що більше половина паперів уже готові – як, наприклад, містобудівні умови та обмеження, дозволи на будівництво та землю, правда, не всі вони є поки у вільному доступі.

Як почали рекламувати квартири інвесторам за подібною схемою на вулиці Відпочинку у Києві читайте у публікації Скандал на Відпочинку: як стати ошуканим інвестором. ЕКСКЛЮЗИВ.

ГРОМАДСЬКІ АКТИВІСТИ ВИМАГАЮТЬ ВІД КЛИЧКА ДОТРИМАТИСЯ СЛОВА

Забудова і вирубка лісу є порушенням ст. 21 Закону України «Про природно-заповідний фонд».

Наслідки літнього візиту забудовників видно досі

Громадські активісти, які ще кілька місяців тому ходили на барикади до лісу та домоглися знесення паркану, який встановив забудовник, нагадують голові КМДА про його обіцянку не допустити знищення заповідної зони.

22 червня 2021 року Віталій Кличко повідомив так: «Жодних дозволів на встановлення паркану і прокладення шляху до ділянки забудовник не має. А земля, ще раз наголошу, знаходиться всередині лісу… до 2022, коли спливає термін старого договору, будівництва в лісі ми не допустимо!».

В середу, 10 листопада 2021 року роздруковане архівне повідомлення Віталія Кличка на засідання Постійної комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин приніс колишній депутат КМДА, громадський діяч Володимир Назаренко.

«Нагадаю, що в червні місяці там хотіли вирубати тисячі дерев комерційним житлом. Тоді вдалося відстояти, піднявся медійний резонанс, піднялась активна громада. Тоді демонтували паркан, тітушок і бандитів, які прийшли вирубати. Сьогодні під покровом чергового локдауну хотіли протягнути через земельну комісію поновлення договору оренди з забудовником… В мене з собою публічне нагадування – скріншот посту мера Києва, що він не допустить забудови. То в мене питання – як сьогодні депутати «Удару» могли розглядати поновлення договору?».

Депутат Київради Владислав Трубіцин повідомив, що громаді, яка «відбила» ліс у Пущі-Водиці від забудовника не варто розслаблятися.

«Маю невеличкий інсайд з цього питання. На депутатів із земельної комісії чинять безпрецедентний тиск, щоб вони врешті дозволили будівельні роботи у Пущанському лісі. Як думаєте, хто це робить? Забудовники, яким усе мало землі у столиці для будівництва чергових бетонних монстрів. Цей проєкт рішення перебуває за межею добра. Скажу більше – це справжній зашквар, який вчергове хоче втілити у життя влада Києва», – сказав він.

На членів комісії в залі засідань Київради чекали годину. Проте кворум не зібрався. У залі з 24 членів комісії були присутні 6 депутатів, зареєструвалися 10, а для проведення засідання має були принаймні 13. Відтак, його запланували на наступну середу – 17 листопада.

Не підтримувати питання продовження строку оренди земельної ділянки для ПП «Продмарт» закликав депутатів міської ради та голову комісії Михайла Терентьєва Рух «Чесно»:

«Ми поінформуємо громаду та покажемо поіменне голосування, як маркерне в інформаційній базі “ПолітХаб” для кожного депутата Київради», – заначили активісти.

Якщо Київрада не прислухається до громади – протестів не уникнути.

«Влітку весь Київ гудів, активні городяни разом із поліцією та муніципальною вартою прогнали тітушок забудовника та зламали паркан посеред Національного парку. І що, по новій? Я думаю, що членам Земельної комісії не варто випробовувати долю», – сказав голова правління Центру моніторингу влади Констянтин Піонтковський.

Обурені появою на розгляді Київради питання про скандальну забудову і у Київському еколого-культурному центрі:

«Забудовники хочуть продовжити договір, щоб дорубати 20 га лісу. ТОВ «Продмарт» не бажає віддати ласий шматок і вирішив продовжити договір оренди. Ніяк не нажеруться. Вчора земельна комісія не зібралася, але не факт, що не зберуться завтра і не проголосують. Тоді тим дубам, які ще залишилися не минути лиха. Лісистість в Україні скоротилася на 30%, через це третина видів рослин та тварин потрапили до Червоної Книги.», – повідомили екологи.

Вартість земельної ділянки на території Пущі-Водиці за межами лісу площею 20 га оцінюють у пів мільйона гривень. Значно більше за неї вочевидь готовий заплатити забудовник, враховуючи її розташування у лісі та корупційні ризики, на які підуть ті, хто погодиться «протягнути» рішення на сесії Київради. Відтак, залишається лише сподіватися на перемогу здорового глузду та свідомості господарника над бажанням поживитися на земельних оборудках.

Підготувала Оксана Тупальська

Читайте також:

Олексій Король: Новий сквер Шолом-Алейхема на Рогнідинській буде унікальним