Temperature icon

-6, хмарно

Затори: 1

dollar

28,20

euro

31,80

btc

$33 979,70

Новини

Реставрація 1 ліцею за ціною 10: як “смотрящій” за Києвом Комарницький опановує міський бюджет. ЕКСКЛЮЗИВ

16 Грудня 2021, Олеся

Реставрація 1 ліцею за ціною 10: як “смотрящій” за Києвом Комарницький опановує міський бюджет. ЕКСКЛЮЗИВ

Понад 5 років у Києві «пиляють» кошти міського бюджету під приводом реставрації ліцею «Лідер», розташованому у Печерському районі. Проект обходиться у пів мільярда гривень. Для прикладу, на переоснащення та ремонт шкіл на Київщині місцеві громади витрачають по 30-40 млн грн та пишаються успіхами.

Підрядником, що виграв тендер та працює над об’єктом є ТОВ «СК Роял Хаус». Ця компанія раніше належала Олександру Степенко, який нині володіє ТОВ «Скайбуд Груп» та фірмою «Форма». За даними колишнього депутата фракції «Слуги народу» Гео Лероса, через фірми «Форма» та «Скайбуд Груп» працює колишній депутат Київради Денис Комарницький, якого називають «смотрящим» за столицею. (керівником «Форми» є колишній головний інженер Дарницької дистанції колії «Південно-Західної залізниці» Олег Сахнік).

ЩО ВІДОМО ПРО ГРОШІ НА РЕКОНСТРУКЦІЮ

У документі про Бюджет Києва на 2022 рік закладена реконструкція з прибудовою до будівлі Києво-Печерського Ліцею 141 «Лідер» Печерського району м. Києва на вулиці Лейпцизькій, 11-А у Печерському районі. Загальний період реалізації проекту 08.2016-08.2025 рр. Офіційно – загальна вартість робіт – 551,3 млн грн. Вказано, що обсяг капітальних вкладень місцевого бюджету – 108 млн грн. У 2022 році – виділяють 10 млн грн. Очікуваний рівень готовності у 2022 р – 21,5%.

Ліцей “Лідер”

ІСТОРІЯ ОБ’ЄКТУ

Ліцею «Лідер», розташованому у Печерському районі Києва приписують славетну історію. Школа була створена у 1961 році на вул. Івана Кудрі, а через 2 роки переїхала на Лейпцигську 11А. Це була перша у Києві школа для старших класів. З квітня 1991 року установа отримала назву та статус «Ліцею». Дітей відбирають до ліцею за рівнем підготовки, а в середній школі – розподіляють за спеціалізаціями, як це практикують в школах подібного типу. Тобто є класи, де діти навчаються з поглибленим вивченням гуманітарних предметів, а є такі – де поглиблена математика.

У 2016 році у КМДА було оголошено про благі цілі для освітньої установи – провести реконструкцію, відремонтувати стадіон та докупити техніки, як більш сучасні дошки та аудіовізуальні роздаткові матеріали, відповідно до сучасної педагогічної практики.

Таким чином, Київською міською адміністрацією було видано розпорядження №382 від 01.06.2016 р. про проведення реконструкції з прибудовою до ліцею №171 «Лідер» та комплексним благоустроєм територїї. Договір про проведення підготовчих робіт підписали 21 липня 2017 року. Вартість підготовки будівельного майданчика оцінили в 1,4 млн грн.

Тендер на реконструкцію ліцею проводився у січні 2018 року. Тоді його виграло ТОВ «Варда спецбудмонтаж». Підрядник обіцяв до кінця 2020 року завершити реконструкцію. Підписав договір на 342,84 млн грн. Реалізація проекту здійснювалась і за участі коштів Державного фонду регіонального розвитку, в якому було вказано про необхідність виділити на елітний ліцей 326,9 млн грн. Період реалізації відповідно до картки проекту, опублікованої на сайті ДФРР з 04.2019 р. до 08.2020 р.

Проте, після двох років роботи, у березні 2020 року – коли підходили терміни здачі, ТОВ «Варда спецбудмонтаж». розриває договір про співпрацю. Бюджету Києва такий «ремонт» без дотримання дедлайну обійшовся у 87,3 млн грн.

ЩОСЬ ПІШЛО НЕ ТАК?

Як можна побачити з Прозорро, під новий рік – 27 грудня 2019 року відбулися торги, де було обрано компанію, яка за 2,5 млн грн. розробить проектну документацію для будівництва – на той час підрядником з будівництва поки ще офіційно залишалася ТОВ «Варда спецбудмонтаж».  Враховуючи, що остання через 2,5 місяці відмовилась від будівельних робіт, виникає питання – під якого підрядника розробляли – чи під ТОВ «Варда спецбудмонтаж», чи під нового, кому мав перепасти ласий шматок робіт.

Логічно, що проектна документація мала розроблятися ще до того, як на ТОВ «Варда спецбудмонтаж» почала будівельні роботи з витратою значних бюджетних коштів. Проте тут – оголошують новий тендер та шукають нового проектувальника.

За таких умов, дві фірми подались на конкурс. Це ТОВ “ПРОДЖЕКТ БІЛДІНГ” та ТОВ «Українські архітектурні технології». Попри те, що друга компанія пропонувала виконати роботи дешевше, за 1,96 млн грн, виграла конкурс перша компанія. Та, як зазначалося вище, зобов’язалась за 2,5 млн грн до грудня 2020 року завершити проектування.

Хоч компанія, яка розробляла проект, ще не завершила свої роботи – у березні 2020 року відбувається тендер, де обирають нового підрядника, який проведе реконструкцією ліцею. Претендентів було 2 – ТОВ «СК Роял Хаус» та ТОВ «Скайбуд груп». Власники обох компаній – з одного оточення. Замовник – комунальне підприємство з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення «Спецжитлофонд».

Зрештою, у квітні 2020 року тендер виграло ТОВ «СК Роял Хаус». Тепер вартість робіт подорожчала на близько сотню мільйонів гривень. Підрядник погодився працювати за 415,18 млн грн. По об’єкту підписали договір про співпрацю. ТОВ «СК Роял Хаус» зобов’язалось реконструювати ліцей та школу з інженерними мережами, дорогами, благоустроєм та озелененням території до осені 2022 року. Цю інформацію можна побачити на Прозорро.

ЦЬОГО РОКУ – ЛІЦЕЙ ЗНОВУ НЕ ВСТИГАЮТЬ РЕМОНТУВАТИ

Підтвердженням того, що з реалізацією будівельного наміру щось знову не сходиться, є той факт, що в Бюджеті Києва на 2022 рік закладено до кінця наступного року виконати лише 21,5% робіт. Чим же тоді займався будівельник з квітня 2020 року до грудня 2021 року – тобто за 75% терміну часу, обіцяного під час тендеру?

Поки будівельні гроші «плутаються» між будівельниками та проектантами, спливає інформація про нереальні за ціною покупки для потреб ліцею. Наприклад, фасадний годинник для ліцею на Печерську купили за 475 тис. грн (близько 18 тис дол) за штуку. Або – провели за 90 тис. грн  (понад 3 тис дол ) обстеження повітря навколо школи на склад радіації (радону 222).

А ще стало відомо про ось такі цікаві закупки: щоб діти на Печерську вчилися «в ногу» з часом – їм вирішили купить 57 мультимедійних дошок по 51 тис грн за штуку. Тобто на 2,9 млн грн. До них – 58 лазерних принтери по 16 тис грн (на близько 1 млн грн). 155 ноутбуків – на диво за скромними цінами по 14 тис грн. (на 2,2 млн грн) А для їдальні – комплект за 4,63 млн грн.

В сумі маємо 11,3 млн грн. на внутрішнє «дрантя».

Отже, тільки за тими цифрами, які вже оприлюднено, можна порахувати:

551,3 – офіційна загальна вартість (з них – 415,16 млн грн підряднику ТОВ «СК Роял Хаус»), 87,3 млн грн ТОВ «Варда спецбудмонтаж», які вже пішли геть, 1,4 млн грн на підготовку майданчика, двічі по 2,5 млн грн на проектну документацію, 11,3 млн грн – на техніку в класи.

Маємо 656 млн грн. Якою буде вказана офіційна кінцева вартість проекту уже на початку 2023 року, якщо будівельник виконає обіцяні 21,5% робіт – спрогнозувати важко. Так само, як невідомо, скільки ще років «пилятимуть» бюджет, реалізуючи наступні 78,5% робіт з реконструкції ліцею «Лідер».

Дениса Комарницького почали називати «смотрящім» за Києвом після того, як тому вдалося підім’яти під себе контроль над тендерами у столиці, де змагаються за найприбутковіші об’єкти. Комарницкий починав ще в «молодій команді» Черновецького. Серед тих, хто поставив Комарницького «смотрящім» над Києвом люди з Офісу Президента, а ще – особа, наближена до нього – Микола Тищенко. Кажуть, що останній слугує комунікатором між Комарницьким та ОП.

Підготувала Оксана Тупальська

Читайте також:

На трасі Київ-Одеса загинули водій та троє пасажирів