Главная Життя Київ туристичний: один із варіантів пішохідної прогулянки цікавими та красивими місцями

Київ туристичний: один із варіантів пішохідної прогулянки цікавими та красивими місцями

by Cветлана

Не треба ані грошей, ані транспорту: пропонуємо “антиковідний” варіант прогулянки Києвом

ПУНКТ А: Стартуємо від “серця” столиці – Майдану Незалежності

Випивши ранкової кави на Майдані Незалежності, тримаємо маршрут через Європейську площу та повз Український Дім і Філармонію до арки Дружби народів. Тут відкривається красивий горизонт на Дніпро і Лівий берег. Окрім споглядання краєвидів, – непогане місце для селфі.

Повернувши праворуч і піднявшись по сходах, заходимо в парк. Окрім Музею води тут можна подивитися на Київський академічний театр ляльок, де є красиві скульптури Мальвіни, Буратіно та інших казкових персонажів. Це казковий замок на горі:

Проектуючи та зводячи нову будівлю театру, народний архітектор України, доктор архітектури Ю. Білоконь підкреслював: «Київський театр ляльок спроектовано у стилі «Київська архітектура». Еталоном слугували Замок Річарда, башти Арсеналу. Водночас наш Палац не мав дисонувати з прилеглими історичними будівлями різних стилів – парламентською бібліотекою, філармонією”.

Повз Музей води виходимо до Паркового мосту, у народі названого – Мостом закоханих. Це високий пішохідний місток над Петрівською алеєю. На його перилах закохані залишають замочки з сердечками – на знак щирого та вірного кохання.

7 травня 2013 року біля мосту був встановлений пам’ятник закоханим — італійцю Луіджі Педутто з міста Кастель-Сан-Лоренцо й українці Мокрині Юрзук з села Кам’янець-Подільського районі. Луїджі та Мокрина познайомилися у австрійському військовому таборі 1943-го року, але після закінчення війни через “залізну завісу” розлучилися. 2004 року вони отримали змогу зустрітися знову.

У січні 2014 року внаслідок сутичок між протестувальниками Євромайдану і «Беркутом» міст було пошкоджено. Його відновлено зусиллями громади міста Коломия, про це вказано на табличці – на вході до мосту.

Перейшовши через місток потрапляємо до Зеленого театру. А через парк – виходимо до Маріїнського палацу та Верховної Ради. Алея, що перед Парламентом, закінчується Оглядовим майданчиком. Тут, як на долоні, – краєвиди Лівого берега.

Іще трохи – “чистого повітря”!

Якщо вирішите зупинитися у Маріїнському парку, шукайте скульптуру київського каштану. Пройшовши ще квартал – вийдете на Арсенальну площу. Тут натрапите на Пам’ятник засновникам Києва. Трохи далі – “Площа Слави” та парк “Вічної Слави”. Тут – красиві види та ландшафти.

Після виходу з парку потрапите на Лаврську вулицю. За 100 метрів – Києво-Печерська Лавра.

Архітектурний ансамбль Києво-Печерської лаври складався протягом майже дев’яти століть та відобразив розвиток культури і духовності, зміну стилістичних напрямків у мистецтві. Він органічно пов’язаний з унікальним наддніпрянським ландшафтом і формує силует Києва з боку Дніпра.

Сучасний лаврський ансамбль розташований на площі 22 га і поділяється на такі частини: Верхня Лавра, Ближні і Дальні печери, Гостинний двір.

ПУНКТ В: Фінішуємо біля пам’ятника Нестору Літописцеві. Сюди пройдемо через вулицю Лаврську та повз Меморіал II світової війни. У ландшафтному парку знову багато краєвидів та красивий горизонт на Лівий берег.

Пам’ятник київському літописцю Нестору, ченцю Києво-Печерської лаври, розташований у невеликому сквері, неподалік від Києво-Печерської лаври. Встановлений у 1988 році. Стилістика відзначається лаконізмом і відсутністю деталізації.

Цей маршрут відкритий за будь-яких карантинних обмежень та не потребує жодних грошових витрат.

Підготувала Світлана Мрійко. Гарної вам прогулянки!)

related posts

Leave a Comment