Temperature icon

+5, ясно

Затори: 2

dollar

26,25

euro

30,50

btc

$1 637 501,60

Новини

До роковин трагедії: у Чорнобилі з’явилася скульптура герою та виставка техніки

23 Квітня 2021, Марія

До роковин трагедії: у Чорнобилі з’явилася скульптура герою та виставка техніки

До роковин Чорнобильської трагедії у Прип’яті презентують експонати техніки, яку використовували в роботі на ЧАЕС для перевезення вантажу, людей, а також дезактивації вулиць та будівель Прип’яті.

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Виставку відкриють 26 квітня у Прип’яті до 35−роковин Чорнобильської катастрофи. Експонати були перевезені з майданчиків ЧАЕС, міст Прип’ять та Чорнобиль. Організатори провели дозиметричну перевірку експонатів, щоб упевнетися, що рівні опромінення дозволяють проводити екскурсії.

Крім того, біля центрального входу адміністративно-побутового корпусу №1  Чорнобильської АЕС встановили скульптуру герою−ліквідатору, працівнику ЧАЕС Олександру Лелеченку.

26 квітня 1986 року після вибуху на ЧАЕС Олександр Лелеченко власноруч відкачав легкозаймисті речовини з сьомої та восьмої турбін. Тричі ходив в електролізерну, яка знаходилась поруч із завалом, щоб відключити подачу водню до аварійних генераторів. По коліно у високоактивний воді він намагався дати напругу на живильні насоси. Зробив це вручну, адже вийшли з ладу всі системи, і запобіг поширенню вогню на неушкоджені енергоблоки. Його забирали до медичної частини №126, що у Прип’яті, але після надання медичної допомоги він звідти знову пішов на ЧАЕС.

Олександр отримав дозу, не сумісну із життям. Загальна експозиційна доза, отримана ним становила 2,5 тисячі рентген.

Читайте також:

Метро на Троєщину буде не скоро – через Подільсько-Воскресенський міст