Temperature icon

+26, ясно

Затори: 1

dollar

26,82

euro

31,56

btc

$40 147,4

Новини

У Чорнобилі знайшли дуже рідкісні види рослин

04 Травень 2021, Gs

У Чорнобилі знайшли дуже рідкісні види рослин

Під час ботанічної експедиції в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику знайшли дуже рідкісні види рослин. 

Про це повідомили на сторінці заповідника в Facebook.

Сон лучний (інша назва – Сон чорніючий, Сон-трава чорніюча) та Сон розкритий, або широколистий, за повідомленням, занесені до Червоної книги України та Червоної книги Республіки Білорусь як неоцінені.

“Сон широколистий ще й занесений до Додатку до Бернської конвенції 1979 року як вид, що підлягає особливій охороні. Міжнародним союзом охорони природи ці рослини віднесені до IV охоронної категорії – Територія догляду за оселищами/видами. Обидва види мають значення як об’єкти видового біорізноманіття”, – пишуть на сторінці заповідника.

Ці первоцвіти зустрічаються у заповіднику в соснових лісах та на узліссях і квітнуть наприкінці квітня – початку травня. Сон лучний квітує одночасно з появою листя. У сон-трави широколистої листки, зібрані у прикореневу розетку, з’являються після відцвітання рослини. Розмножуються насінням, не поширюючись на великі площі. Чисельність обох видів сон-трави зменшується внаслідок людської діяльності – розорювання, випасання худоби, зривання на букети тощо. Наразі, завдяки природоохоронним заходам, обидва види у Заповіднику мають стабільні локальні популяції.

Читайте також:

Поліція відкрила справу через підрив поштомату в Києві