Главная Життя ЄС офіційно затвердив першу вакцину від коронавірусу

ЄС офіційно затвердив першу вакцину від коронавірусу

by Богдан

Сьогодні Європейська комісія видала дозвіл на використання вакцини, розробленої BioNTech і Pfizer, що робить її першою вакциною COVID-19, дозволеної в ЄС.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на заяву Єврокомісії.

Цей дозвіл слідує за позитивною науковою рекомендацією, заснованою на ретельній оцінці безпеки, ефективності та якості вакцини Європейським агентством з лікарських засобів.

“Сьогодні ми додамо важливу главу в історію європейського успіху. Ми схвалили першу безпечну та ефективну вакцину проти COVID-19. Скоро з’являться нові вакцини. Дози вакцини, затверджені сьогодні, будуть доступні для всіх країн ЄС, в один і той же час, на одних і тих же умовах. Майбутні європейські дні вакцинації також стануть великим моментом єдності. Це хороший спосіб закінчити цей важкий рік і почати перегортати сторінку цієї пандемії” – сказала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

1 грудня BioNTech і Pfizer подали офіційну заявку на отримання дозволу на продаж. Європейському агентству з лікарських засобів вдалося дуже швидко оцінити заявку.

На підставі позитивного висновку агентства Єврокомісія перевірила всі елементи, що підтверджують дозвіл на маркетинг, і проконсультувалася з державами-членами перед наданням дозволу.

Комісія, держави-члени і компанія в даний час працюють над поставкою перших доз 26 грудня, щоб дні вакцинації в ЄС могли початися вже на наступний день після цього.

Поставки триватимуть у грудні та на постійній щотижневій основі протягом наступних місяців. Розподіл повних 200 мільйонів доз планується завершити до вересня 2021 року. Комісія та держави-члени працюють над активацією додаткових 100 мільйонів доз.

За даними ЗМІ, ЄС погодився платити 15,5 євро за дозу за вакцину від коронавірусу, розроблену Pfizer та BioNTech

related posts

Leave a Comment