Temperature icon

+7, хмарно

Затори: 2

dollar

26,62

euro

31,27

btc

$1 150 719,60

Новини

Без подарунків і ялинки: в яких країнах Новий рік не святкують

31 Грудень 2020, Богдан

Без подарунків і ялинки: в яких країнах Новий рік не святкують

Поки в Україні готуються до новорічної ночі, накривають святковий стіл, наряджають ялинки і запасаються барвистими феєрверками, в низці країн зовсім немає ніякого очікування свята і новорічного настрою.

Саудівська Аравія  Новий рік за ісламським календарем відзначає в день весняного рівнодення – 21 березня, що відповідає майже завжди першого дня священного місяця мухаррам. Літочислення ведеться від Хіджри (16 липня 622 року н.е.) – дати переселення пророка Мухаммеда і перших мусульман з Мекки до Медіни. 

Більш того, в Саудівській Аравії Новий рік заборонено законом. В країні існує спеціальна поліція “Аль Мутава”, яка стежить за відсутністю новорічної атрибутики в магазинах і торгових центрах і, якщо виявлять – мають право її вилучити. Для жителів цієї країни існує тільки три свята – День незалежності, святкування кінця місяця рамадан і свято жертвопринесення.

В Ізраїлі 1 січня теж звичайний робочий день. Святкують свій Новий рік ізраїльтяни восени – в молодика місяця тишрей за єврейським календарем (вересень або жовтень). Називається це свято Рош Ха-Шана. Його відзначають два дні, з його святкуванням в Ізраїлі пов’язано безліч традицій, ритуалів і церемоній. Крім того, багато іудеїв приїжджають на це свято до Умані.

Іран  живе за власним календарем. Іранський календар, або Сонячна хиджра, – астрономічний сонячний календар, який був розроблений за участю Омара Хайяма і з тих пір кілька разів уточнювався.

Новий рік в Ірані святкують за календарем в перший день весни, що відповідає 22 березня григоріанського календаря. Свято Нового року в Ірані іменується Новруз (або Норуз).

З Навруза починається рік в Афганістані. Його також відзначають в Таджикистані, Азербайджані, Узбекистані, Казахстані, Туреччині, Киргизії, Албанії та Македонії.

22 березня настає новий рік за єдиним національним календарем і в Індії. У штаті Махараштра його відзначають під назвою Гуді Падва, а в штаті Андхра Прадеш його звуть угад. У штаті Керала Новий рік відзначають 13 квітня. Він носить назви Вишу. Сикхи в цей же день святкують свій Новий рік – Вайсакхі. У Південній Індії восени широко відзначають свято Дівапалі, яке означає і прихід нового року.

Новий рік в Китаї проходить досить непомітно, хоч і 1 січня вважається офіційним державним святом. Сьогодні китайці як і раніше не відзначають цей день, не сприймаючи його як святковий.

“Юань-дань” – це перший, початковий день нового року (“юань” означає “початок”, “данину” – “зоря” або просто “день”). Новий рік в країні до XX століття відраховується за місячним, а зовсім не за звичним нам календарем, і Юань-дань відзначався в перший день першого місяця за місячним календарем.

Новий рік у В’єтнамі називається Тет – це найважливіше і найпопулярніше національне свято, яке святкується в один з днів в кінці січня-початку лютого. Найчастіше він збігається за часом з китайським, але бувають і невеликі розбіжності. Принцип вибору дня – перший день першого місяця за місячним календарем.

Свято вважається сімейним, і до дня його настання в’єтнамці намагаються повернутися з подорожей, щоб провести час з родичами, згадати покійних і подарувати один одному подарунки. Масштабність свята Тет вражає – свята цілком можуть затягнутися на тиждень.

Новий рік в Бангладеші настає 14 квітня в перший день місяця бойшак. Люди прокидаються раніше, одягаються в свій найкращий одяг та відправляються гуляти. У Бангладеші прийнятий сухий закон, тому святкування не перетворюється в п’яний балаган. Люди спілкуються, співають, малюють, танцюють, фотографуються і просто приємно проводять час в святковій атмосфері. 1 січня країні теж офіційне свято і вихідний.

У Південній Кореї 1 січня – вихідний. Тут поширені вбрані ялинки і Санта Клауси. Але початок року в Кореї сприймають скоріше не як свято, а як додатковий довгоочікуваний вихідний, який можна провести в приємному колі сім’ї та друзів.

У той же час, з небувалим розмахом святкується Соллаль – Новий рік за місячним календарем. До цього дня більшість корейців їдуть в свої рідні міста, щоб вшанувати пам’ять предків.

Читайте також:

Дві дози щеплення отримали 829 тисячі киян