Temperature icon

+7, хмарно

Затори: 2

dollar

26,62

euro

31,27

btc

$1 150 719,60

Новини

Соціолог оцінив можливість нового Майдану

04 Січень 2021, Богдан

Соціолог оцінив можливість нового Майдану

Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто розповів, що в Україні немає готовності до проведення нового Майдану. При цьому він зазначив, що готовність до проведення акцій протесту в Україні зараз нижчі, ніж у грудні минулого року.

Про це Паніотто розповів в інтерв’ю РБК-Україна.

“Готовність до тих чи інших акцій протесту зараз нижче, ніж рік тому, в грудні 2019. Тоді 49% відмовлялися брати участь ні в яких акціях протесту, зараз – 57%. У несанкціонованих мітингах і демонстраціях готові брати участь менш як 2%. Але соціологи не передбачили ні Майдану 2004 року, ні 2013 року”, – зазначив він.

За словами директора КМІС, показники того, що люди готові вийти з протестами на захист своїх прав перед Євромайданом у 2013 році було вдвічі менше, ніж під час Майдану у 2004 році.

“Ми не запитуємо людей, чи вони готові виступити, якщо влада накаже силовикам звіряче побити студентів і переслідувати їх до Михайлівського монастиря”, – додав він.

Паніотто зазначив, що для початку Майдану ще має бути визначений спусковий гачок.

“Звичайно, навіть якщо 1% населення чимось незадоволений, то при гарній організації можна влаштувати хороший Майдан. Наприклад, як зараз, мінімайдани. Але можливості таких масштабних акцій протесту, які були у 2004 або 2013 роках, поки я не бачу”, – резюмував він.

Читайте також:

На Святошині пішохід «влетів» у лобове скло авто, коли перебігав дорогу