Temperature icon

+17, сонячно

Затори: 1

dollar

26,52

euro

31,08

btc

$1 112 767,85

Новини

Екс-працівниця наукового інституту зберігала вдома небезпечні віруси

11 Червень 2021, Марія

Екс-працівниця наукового інституту зберігала вдома небезпечні віруси

Колишня завідувачка сектору Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів виносила з лабораторії небезпечні вірусні штами та тримала їх вдома в холодильнику, щоб потім продати.

Про це в четвер, 10 червня, розповіли в Офісі генерального прокурора, – передає УНІАН.

“За даними слідства, колишня співробітниця інституту, будучи відповідальною за підтримання виробничих та контрольних штамів вірусів, які зберігаються в Національному центрі штамів мікроорганізмів України, маючи доступ до них, привласнила небезпечні штами вірусів, що визначаються як збудники заразних хвороб тварин та можуть швидко поширюватися у значних масштабах незалежно від державних кордонів”, – повідомили в ОГП.

Зокрема, вона винесла з приміщення інституту флакони зі штамом вірусу особливо небезпечної ньюкаслської хвороби птиці.

Щоб приховати злочин, жінка порушувала методику отримання головної посівної культури вірусів, яка передбачає отримання середньої проби для зараження ембріонів. Тобто вона умисно зменшувала кількість вихідних зразків для отримання нового пасажу – зараження чутливої клітини з метою отримання від неї нової популяції вірусу, не повертала їх до сховища мікроорганізмів, а частину новоутвореного матеріалу забирала собі.

Зазначається, що вірусні штами жінка зберігала в себе вдома в холодильнику, щоб потім збувати.

Читайте також:

Водія маршрутки, який відмовився везти хлопця-пільговика, звільнили (ВІДЕО)