Temperature icon

+26, ясно

Затори: 1

dollar

26,7

euro

31,5

btc

$39 784, 80

Новини

Нова хвиля COVID-19 може прийти в Україну з Росії, – НАН

16 Червень 2021, Марія

Нова хвиля COVID-19 може прийти в Україну з Росії, – НАН

В Україні нова хвиля поширення коронавірусної хвороби COVID-19 може початися зі сходу країни.

Про це йдеться у повідомленні Національної академії наук України про проведене науковцями моделювання прогнозів розвитку епідемії коронавірусу SARS-CoV-2, – передає УНІАН.

За даними вчених, зареєстрована захворюваність у Європі наразі близька до рівня, який фіксується в Україні, а її зростання спостерігається у трьох країнах Європи: Російській Федерації, Великій Британії та Португалії – тоді як у решті країн епідемічна ситуація стрімко покращується.

Водночас у РФ дуже поширився штам «Дельта», вперше знайдений в Індії, і частка, що на нього припадає за наявною вибіркою, згідно з даними бази секвенувань GISAID, оцінюється у чверть від усієї захворюваності у РФ.

«З огляду на великі обсяги міграції з РФ, можна очікувати, що нова хвиля поширення COVID-19 може початися зі сходу України. Час її настання істотно залежить від частки штаму «Дельта» в Україні, яка наразі невідома. При недостатньому контролі міжнародної міграції та недостатніх темпах вакцинації нова хвиля може початися раніше осені», – вважають вчені.

Вони також рекомендують врахувати, що, з огляду на характеристики штаму «Дельта», нова хвиля може виявитися вищою від попередніх, особливо у вираженні навантаження на лікарні.

Читайте також:

Кияни подали півсотні заявок для участі у конкурсі проектів місцевого самоврядування