Temperature icon

+26, сонячно

Затори: 1

dollar

27,19

euro

32,03

btc

$32 401,80

Новини

“Водний маршрут Дніпром”: місця сили

22 Червень 2021, Cветлана

“Водний маршрут Дніпром”: місця сили

11 туристичних магнітів Київщини увійдуть до “Водного маршруту Дніпром”. Даний проект Київська облдержадміністрація започаткувала у квітні цього року. Маючи на меті розвинути інфраструктуру добре відомих історичних та культурних центрів, розташованих на Дніпрі. Вони унікальні за своїм змістом, але досі не мають необхідної для існування туроб’єктів – складової. Для покращення туристичного потенціалу цих місць планують залучити бізнес, який співпрацюватиме з місцевими органами влади.

До нового проекту “Водний маршрут Дніпром” включені такі локації:

 • Вишгородський історико-культурний заповідник;
 • Київське море та набережна Вишгорода;
 • Парк «Межигір’я»
 • Місто 25 музеїв (м. Переяслав);
 • Прип’ять та розвиток Чорнобильської зони;
 • Парк Київська Русь (с. Копачів);
 • м. Ржищів та місця сили;
 • Місця Трипільської культури (с. Трипілля);
 • Гора Тотоха (Медвинська ОТГ);
 • Парк Олександрія (м. Біла Церква);
 • Шевченківські місця (м. Яготин).

У половині міст та сіл з цього списку ми вже побували. Тепер зупинимося у Ржищеві, селі Трипілля та Медвинській ОТГ. Саме тут знаходяться так звані “місця сили”, відомі на всю Україну. Саме за цією ознакою ми їх і об’єднали для нашої подорожі.

РЖИЩІВ ТА МІСЦЯ СИЛИ

Піщаний острів на Дніпрі, на якому колись було розташоване село Гусинці, нині затоплений, найвищою точкою села була саме Лиса гора, яка і залишилася понині. Вважається, що це місце з надпотужною енергетикою.

Лиса гора (Ржищів, село Гусенці Київської області) – розташована на піщаному острові посеред Дніпра. Енергетичний потенціал цього місця пояснюється декількома факторами. Насамперед, гора розташована на тому ж меридіані, що й інше знамените місце сили — піраміда в Єгипті. Вона називається Лисою, бо позбавлена будь-якої рослинності, а такі місця здавна вважалися провідниками космічної енергії.

Історики кажуть, що тут ще здавна проводилися язичницькі обряди. Язичники, як правило, вибирали подібні місця для святилищ, і  лисі гори, без рослинності, вважали хорошими провідниками енергії.

До того ж сюди часто потрапляли блискавки, що говорить про з’єднання в цьому місці енергії землі й неба. На Лису гору у Ржищеві не рекомендується підніматися людям з негативною енергетикою. За повір’ями, це місце підсилює “заряд” людини: якщо вона є провідником позитивної енергії, гора її зцілить, якщо в людині багато негативу, відвідування “гори відьом” може стати для неї небезпечним.

Заінтригували? Тоді вирушайте до цього місця, обраного до “Водного маршруту Дніпром”. І для кожного з вас тут гарантовані свої, неповторні відчуття. А той, хто вже тут бував, стверджує – бажання, загадане на Лисій горі, обов’язково збудеться. Дуже важливо підніматися сюди в гарному настрої та з добрими намірами.

СЕЛО ТРИПІЛЛЯ

Сучасні дослідники кажуть, що Дівич-Гора дійсно має цілющі властивості і позитивну енергетику.

Дівич-Гора розташована над Дніпром у селищі Трипілля Київської області. Архітектурна пам’ятка оповита старовинними легендами й віруваннями, згідно яких вершина є головним сакральним старослов’янським святилищем Середнього Подніпров’я та має висоту 186 метрів над рівнем моря і 55 метрів – над рівнем Дніпра. Дівич-гора є найвищою точкою в Обухівському районі.

Головною особливістю реліквії є її археологічна цінність. Адже після проведених тут досліджень, було встановлено, що Дівич-Гора є однією зі стоянок зарубинецької культури, яка існувала з III століття до нашої ери до II століття нашої ери. На ній розташовувалися поселення та язичницькі святилища, присвячені жіночому божеству, від яких, швидше за все, і походить назва гори.

За легендою, до святилища покровительки жінок богині Діви чоловіки не допускалися під загрозою смерті. Жінкам дорога на неї завжди була відкрита — у всі часи найчастішими гостями тут були ті, хто не міг завагітніти або ж вагітні жінки, які хотіли народити здорову дитину.

Сучасні дослідники говорять, що Дівич-Гора дійсно має цілющі властивості. Дівочу гору ще називають «місцем сили», адже багато хто стверджує, що вона оточена позитивною енергією. Езотерики вважають, що тут – гарне місце для жіночих обрядів. Але і для скептиків – вона стане тим місцем, де можна набратися яскравих емоцій.

ГОРА ТОТОХА (МЕНДВИНСЬКА ОТГ)

Гора Тотоха – одне з найпотужніших місць сили України, розташоване в Київській області поряд з селом Медвин Богуславського району Київської області.

Археологами на горі Тотоха виявлені сліди древніх поселень, а сама гора розташована на місці колишньої пристані на річці “Хоробрів”, яка раніше була набагато повноводніша, ніж зараз. Село Медвин засноване ще в 12 столітті, на початку 20-го століття в ньому проживало більше 12 тисяч осіб (на сьогодні близько 4 тисяч).

Є два варіанти походження назви цієї гори: згідно з однією версією, гора отримала своє ім’я на честь єгипетського бога Тота, згідно з іншою — від тюркського слова “особливий”.

Вважається, що Тотоха має три активні точки, що утворюють трикутник, всередині якого людина почувається захищеною від будь-якої негативної енергетики. Тому навіть проста прогулянка горою відновлює ауру людини, зцілює людей від різних захворювань, викликає приплив сил і відкриває приховані до цього здібності. Перебування на горі Тотоха дозволяє відновити енергетичну структуру людини, яка схильна до постійних руйнувань через стреси, техногенних та інших негативних впливів. Поповнюючи запас енергії, люди і після спуску з гори деякий час продовжують відчувати себе фізично і емоційно здоровими.

Незважаючи на велику кількість туристів, які прагнуть побувати на горі Тотоха, в селі Медвині поки немає відповідної інфраструктури – приїжджим доводиться зупинятися в будиночках, що здаються селянами. Максимально довгий маршрут на Тотоху має протяжність 60 км – його можна пройти як за один день (якщо повертатися в село на машині), так і за 2 дні (якщо використовувати велосипед). Весь шлях рясніє прекрасними видами української природи – ліси, поля, озера.

Саме задля того, аби всі ці “місця сили” стали не лише цікавими та привабливими для відвідин, а ще й туристично розвиненими зі зручною інфраструктурою, Київська обладміністрація і включила їх до списку одинадцяти місць, які потребують вкладень та залучення бізнесу. Це і має забезпечити новий проект “Водний маршрут Дніпром”. Адже задля того, аби потрапити в так звані “місця сили”, не обов’язково їхати “за тридев’ять земель” — вони знаходяться набагато ближче – зокрема, на Київщині. Там, куди ми можемо потрапити без зайвих зусиль.

Підготувала Світлана Мрійко.

Читайте також:

Франція дозволила в’їзд українцям