Temperature icon

+26, ясно

Затори: 1

dollar

26,82

euro

31,56

btc

$40 147,4

Новини

Конопелько: “Комісія з оцінки корупційних ризиків” вивчить діяльність КМДА та міськради

24 Червень 2021, Cветлана

Конопелько: “Комісія з оцінки корупційних ризиків” вивчить діяльність КМДА та міськради

Київрада ухвалила рішення щодо проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Київської міської державної адміністрації та Київської міської ради. “ЗА” це проголосували 94 столичних депутати. Моніторинг здійснюватиме Комісія з оцінки корупційних ризиків. Вона ж обіцяє напрацювати і “Антикорупційну програму Києва на 2021-2025”. Про “антикорупційні плани” поспілкуємося з депутатом Київради від фракції “Слуга народу” та представником новоствореної комісії Миколою Конопельком.

Пане Миколо, відомо, що депутати вже створити Комісію з проведення оцінки корупційних ризиків та навіть затвердили її персональний склад. Розкажіть детальніше, чим вона опікуватиметься?

– Комісія створена на виконання антикорупційного законодавства. Згідно 19 статті закону України “Про запобігання корупції, методології оцінки корупційних ризиків, затвердженої рішенням НАЗК від 2.12 2016 року” місцеві ради по всій країні повинні затвердити свої антикорупційні програми, провести аналіз антикорупційних ризиків та напрацювати відповідну законодавчу базу.

За кожним профільним управлінням КМДА закріплені певні положення, згідно яких діють і самі управління, і підпорядковані їм у своїй дільності підприємства. Новостворена Комісія з проведення оцінки корупційних ризиків проаналізує ці документи. Та проведе моніторинг виконання передбачених в документах повноважень і процедур. За результатами своєї дільності комісія або ж підготує схвальний звіт, або ж запропонує інакше виписати ті чи інші повноваження і документи.

Ми також проаналізуємо регламент діяльності всіх управлінь. Ні для кого не секрет, що в багатьох документах від початку закладаються так звані “обхідні маневри” – як обійти той чи інший закон. Тому так і виходить, що до Київради постійно хтось позивається – вона є активним учасником якихось судових процесів з різними представниками бізнесу.

На який період часу розрахована діяльність цієї комісії і коли можна чекати перших результатів від її діяльності?

– Уже відбулося перше засідання Комісії з проведення оцінки корупційних ризиків. Ми обрали склад комісії – до неї увійшли депутати від кожної фракції, також – керівники управлінь дорадчого органу, з часом до її діяльності долучаться представники громадських організацій, поки до неї увійшов представник від руху “Чесно”. Очолив комісію секретар Київради Володимир Бондаренко. До кінця цього тижня ми на рівні пропозицій напрацюємо робочий план, аби на наступному засіданні його розглянути і затвердити.

Особисто я на першому засіданні подав пропозицію розширити перелік суб’єктів, діяльність яких буде вивчено та піддано “антикорупційному аналізу”. Я вніс правки до розпорядження в діяльності комісії, аби вона також могла проаналізувати і корупційні ризики в діяльності мера Києва, секретаря міськради та керівників управлінь. Щоб, коли, наприклад, виникають питання щодо діяльності тих чи інших столичних підприємств, як це було нещодавно, щоб потім не казали, що порушення в їхній роботі не стосуються діяльності Київради. Стосуються!

– Чи вбачаєте ви ризики в тому, що якраз ці пропозиції не будуть підтримані?

– Голосуватимуть і за це рішення, і за весь “робочий план” депутати лише на наступному засіданні, дата проведення якого поки не відома, але ніхто затягувати з його проведенням не буде. Якщо ж ці пропозиції не буде підтримано, думаю – це буде велика помилка. Якщо так трапиться – тоді це буде просто профанація в діяльності комісії. Я поки таких ризиків не бачу. До того ж, комісія не виконує контрольної функції. Вона може лише подавати відповідні звіти та – за необхідності – підготувати матеріали та передати їх до правоохоронних органів.

Одним з головних завдань в діяльності Комісії з проведення оцінки корупційних ризиків є напрацювання Антикорупційної програми Києва на 2021-2025 роки. За вашими прогнозами, коли вдасться її і підготувати та затвердити?

– Попередньо проголосували за те, аби створити її до кінця цього року. Хотілося б, звісно, аби це трапилося, як можна швидше. Поки мені важко щось конкретно сказати, що саме увійде до цієї програми, оскільки робота над нею тільки розпочалася. Але поки жодних ризиків в тому, що робота буде затягуватися, я не бачу.

Поки не врегульовано навіть питання того, чи обмежиться робота новоствореної комісії визначеними напрямками, можливо, робота Комісії з проведення оцінки корупційних ризиків буде постійною, а коло її повноважень – розшириться.

Від редакції kiev24.com додамо: термін дії попередньої Антикорупційної програми Київської міської̈ ради закінчився – вона була розрахована на 2019-2020 роки. Тому виникла необхідність в ухваленні програми на новий строк. У наступних випусках ми обов’язково повернемося до нової “антикорупційної програми” та більш детально розповімо про те. що буде в ній передбачено.

Підготувала Світлана Мрійко.

Читайте також:

МОЗ планує запровадити COVID-“перепустки” у публічні заклади