Temperature icon

+17, сонячно

Затори: 1

dollar

26,52

euro

31,08

btc

$1 112 767,85

Новини

Кияни хочуть у столиці вулицю Бжезинського

07 Січень 2021, Богдан

Кияни хочуть у столиці вулицю Бжезинського

Мешканці столиці виступили з ініціативою заснувати в Києві вулицю імені американського політолога та соціолога польського походження Збігнєва Бжезинського.

Про це йдеться у відповідній петиції на сайті Київради, автором якої виступив Ігор Чепкасов.

За його словами, Збігнєв Бжезінський знав українські реалії, був небайдужим до України і щиро вірив у її незалежний шлях і кращу долю. Також, на думку Чепкасова, Бжезинський був серед тих політиків, хто рішуче засудив російську агресію і виступив за надання реальної підтримки Україні.

“Збігнєв Бжезинський, великий син двох народів – польського і американського – належав до друзів України, на її землі жили його предки, народився його батько та й, судячи з усього, і він сам. Отримання Києвом незалежності від Москви Збігнєв Бжезінський вважав третьою за значенням подією в світі у ХХ  столітті після двох світових воєн. Україну він називав одним із п’яти ключових геополітичних центрів на планеті”, – йдеться у петиції.

Збіґнєв Казімеж Бжезінський — американський політолог, соціолог і державний діяч, колишній Радник з національної безпеки Президента Джиммі Картера, а також радник Центру стратегічних і міжнародних студій. Поряд з Генрі Кіссінджером та Самуелем Гантінгтоном він вважався одним з найвпливовіших геостратегів США. Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого III ст. (Україна, 28 березня 2008) — за визначну громадську діяльність та розвиток зв’язків між Україною і Сполученими Штатами Америки; орденом «За заслуги» III ст. (Україна, 13 травня 1997).

Читайте також:

Водія маршрутки, який відмовився везти хлопця-пільговика, звільнили (ВІДЕО)