Temperature icon

+25, ясно

Затори: 1

dollar

26,86

euro

31,70

btc

$38 230, 80

Новини

“Осіння” хвиля COVID-19 може спричинити на 30-40% більше інфікувань, – МОЗ

02 Липень 2021, Марія

“Осіння” хвиля COVID-19 може спричинити на 30-40% більше інфікувань, – МОЗ

Заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін переконаний, що в Україні буде “осіння” хвиля COVID-19, спричинена штамом “Дельта”, під час якого за песимістичним прогнозом може бути на 30-40% більше хворих, ніж восени минулого року.

Кузін анонсував оновлений алгоритм епідемічного нагляду, тому що “ми маємо застосовувати посилені заходи епідемічного контролю”, – передає УНІАН.

“Буде детальне розслідування по кожному такому випадку (інфікування штамом “Дельта” – ред.), який буде зареєстрований на території України і посилення потенціалу по секвенуванню (виявлення мутацій коронавірусу — ред.)”, – наголосив головний санлікар.

Кузін зауважив, що у МОЗ розглядають три сценарії розвитку епідемії, які розглядаються у зв’язку з появою штаму “Дельта” в Україні: “Якщо ми будемо говори про ті сценарії, які розглядаються, то їх три: оптимістичний, середній або реалістичний, та песимістичний. Я не буду озвучувати цифри…“Дельта- штам зазвичай викликає на 30-40% більше госпіталізацій і відповідно на 30-40% буде більше випадків зараження по відношенню до осінньої хвилі — це найгірший сценарій”.

“За рахунок прискорення темпів вакцинації та за рахунок адекватного та повноцінного епідемічного нагляду це можна буде зменшувати, але, справді, осіння хвиля буде, і ми сподіваємося, що ми будемо йти за оптимістичним чи реалістичним сценаріями”, – додав Кузін.

Читайте також:

Від завтра на Гаванському мосту обмежать рух транспорту