Temperature icon

+30, мінлива хмарність

Затори: 2

dollar

26,80

euro

31,56

btc

$40 102, 10

Новини

У столиці хочуть знести унікальну трамвайну диспетчерську

05 Липень 2021, Марія

У столиці хочуть знести унікальну трамвайну диспетчерську

Унікальну трамвайну диспетчерську на Львівській площі готуються знести. Навколо цінного об’єкта спадщини модернізму вже почали зводити паркан.

Про це ідеться на сторінці спільноти Ukrainian Modernism у Facebook.

Трамвайну диспетчерську збудували за індивідуальним проектом у 1982 році. Автор його – знаний архітектор Янош Яношевич Віг. Із того часу будівля стала перлиною модернізму Києва та невід’ємною частиною архітектурного ансамблю Львівської площі.

«Свідоме знищення цінної будівлі не вкладається в голову, але все до того йде. Власник об’єкту – ТОВ «Діолен», приватизував будівлю в 2009 році. Судячи з даних в реєстрі ДАБІ, готується реконструкція. За документами об’єкт можуть як перебудувати, знищивши автентичну архітектуру, так і взагалі знести», – вказано у дописі.

Зазначається також, що роботи тривають без відповідного паспорта. Крім того, невідомо, чи є картка на порушення благоустрою. Зв’язатися із власником активістам поки не вдалося.

Департамент міського благоустрою Київської міської державної адміністрації зафіксував правопорушення та склав припис щодо будівельного паркану за даною адресою. Наразі власник має демонтувати паркан власноруч, адже його було встановлено з порушеннями.

Читайте також:

У комунальному підприємстві «Плесо» проводять обшуки