Temperature icon

+25, ясно

Затори: 1

dollar

26,86

euro

31,70

btc

$38 230, 80

Новини

З осені COVID-сертифікати можна буде отримати у медзакладах, – МОЗ

07 Липень 2021, Марія

З осені COVID-сертифікати можна буде отримати у медзакладах, – МОЗ

У Міністерстві охорони здоров’я планують з осені видавати громадянам COVID-сертифікати не лише за допомогою додатку “Дія”, а й у медзакладах.

Про це на прес-конференції повідомила генеральна директорка Директорату з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я МОЗ Марія Карчевич, – передає УНІАН.

За її словами, наразі у МОЗ очікують на проходження українським сертифікатом технічної відповідності від Єврокомісії для того, щоб можна було оголосити про повноцінний запуск цього функціоналу.

Карчевич розповіла, що поки що такі сертифікати видаються лише за результатами проходження повного курсу вакцинації, а в майбутньому запровадять такі ж сертифікати щодо проходження ПЛР-тестування та одужання після COVID-19.

“Наразі є два види сертифікатів. Зовнішній сертифікат, який використовується для подорожей до тих країн, з якими Україна погодить взаємне визнання документів з вакцинації, над чим зараз працює Міністерство закордонних справ. Також є внутрішній сертифікат, який може використовуватися у літній період для відвідування масових заходів”, – пояснила вона.

Вона уточнила, що на початку осені такий сертифікат можна буде отримати не лише через додаток “Дія”, а й у лікаря в закладі охорони здоров’я, зокрема, у паперовому вигляді.

Читайте також:

Від завтра на Гаванському мосту обмежать рух транспорту