Temperature icon

+26, сонячно

Затори: 1

dollar

27,19

euro

32,03

btc

$32 401,80

Новини

Українців попередили про можливий локдаун восени

15 Липень 2021, Марія

Українців попередили про можливий локдаун восени

Восени Україна може повернутися до локдауну через новий спалах коронавірусу.

Про це заявив голова Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко, – передає УНІАН.

Він зазначив, що чинні обмеження відповідають епідеміологічній ситуації в країні.

“Постанова про карантин у нас діє. І у разі, якщо ми будемо бачити зростання за нашими показниками, ми будемо готові переводити певні області, країну в жовтий, помаранчевий або в червоний рівень епідемічної небезпеки. Адаптивний карантин, який був нами розроблений уже для весняного періоду, дієвий і ефективний, тому ми будемо його дотримуватися, якщо буде зростання випадків”, – сказав Ляшко.

Міністр закликав людей старше 60 років робити щеплення. “Якщо в нас люди, старші 60 років, будуть вакциновані хоча б на 80%, то потенційне зростання кількості випадків для нашої системи охорони здоров’я буде некритичним”, – зазначив Ляшко.

Голова МОЗ уточнив, що саме люди старшого й похилого віку як найбільш вразлива група найчастіше інфікувалися коронавірусом і мали негативні наслідки для здоров’я. Також серед них була зареєстрована найбільша кількість смертей.

“Якщо вони будуть провакциновані, тоді за зростання кількості нових випадків, ми будемо оцінювати дві складових: потенційний вплив на стан і життя людей, а також вплив на економіку. І якщо ми захистимо вакцинацією пріоритетні групи, то ми можемо більше дивитися в бік економіки, щоб вона працювала”, – додав Ляшко.

За його словами, стратегічно готуватися до таких спалахів, які були в жовтні 2020-го і в березні 2021 року – це досить тривалий процес.

Читайте також:

Франція дозволила в’їзд українцям