Temperature icon

+21, ясно

Затори: 1

dollar

27,19

euro

32,03

btc

$32 401,80

Новини

На Андріївському узвозі знесли частину садиби-пам’ятки

19 Липень 2021, Марія

На Андріївському узвозі знесли частину садиби-пам’ятки

У Києві знесли частину садиби-пам’ятки на Андріївському узвозі, 10. Це відбулося під час реставрації будівлі.

Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.

За словами чиновника, демонтаж здійснений під час реставрації пам’ятки.

Він розповів, що проект реставрації садиби-пам’ятки було реалізовано з максимальним збереженням зовнішнього вигляду будівлі, а частину споруди було знесено у зв’язку з її непридатністю для подальшого використання.

“Частину об’єкту були вимушені демонтувати, адже, згідно з висновком Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій, споруда була непридатна до експлуатації. Натомість зберігся фасад, який привели до ладу під час реставрації”, – прокоментував Тацій.

“Цей об’єкт є пам’яткою місцевого значення, а отже його знесення чи реконструкція не допускаються. Тож власник нерухомості отримав містобудівні умови та обмеження на реставрацію, погодив проект у Департаменті охорони культурної спадщини КМДА”, – зазначив Тацій.

Він нагадав, що будинок був споруджений на початку ХІХ століття як садиба для проживання. За словами Тація, виконаний у стилі класицизму будинок являє собою зразок тогочасної рядової забудови.

У 90-х роках минулого століття будинок використовували під швейну майстерню, а у 2000-х тут працювало кафе.

Читайте також:

Маршрути тролейбусів змінять через ремонт проспекту Степана Бандери