Temperature icon

+10, невеликий дощ

Затори: 3

dollar

26,70

euro

31,46

btc

$32 013,20

Новини

На які зміни столиці України слід чекати у 2021 році

09 Січень 2021, Марія

На які зміни столиці України слід чекати у 2021 році

Нові види транспорту, станції метро, реконструкції парків і доріг –  що побудують і відремонтують у Києві в 2021 році.

Канатна дорога

Про ідею побудувати у столиці канатну дорогу йшли розмови кілька років. Проєкт обговорювали та робили креслення, але до будівництва справа так і не дійшла.

Архітектор Андрій Миргородський розповів сайту Сьогодні, що будівництво мало початись із Поштової площі та вести на лівий берег Києва. Планувалося, що траса цієї канатної дороги проходитиме повз вертолітний майданчик на Парковій дорозі.

Фото: Сьогодні

Розроблена концепція передбачає, що у майбутньому будуть побудовані три станції канатки з можливістю продовження її до Русанівки. У подальшому довжина дороги може скласти більше 5 кілометрів, на яких розмістяться 8 станцій.

Київська влада зазначає, що канатна дорога − не просто туристичний атракціон. Вона може стати повноцінним елементом міського транспорту столиці. Фахівці розрахували пропускну здатність канатної дороги – це близько 2400 людей на годину.

Фото: Сьогодні

«Інвестор уже є. Залишилося вирішити юридичні нюанси. Думаю, що місто найближчим часом повернеться до питання реалізації цього проєкту», – розповів Миргородський.

Фото: Сьогодні

Метро на Виноградарі

Нові станції київського метро планують відкрити вже у грудні 2021 року. Станції стануть продовженням зеленої гілки й отримають назви «Мостицька» та «Проспект Правди». Будівництво Сирецько-Печерської лінії метрополітену з’єднає житловий масив Виноградар із Сирцем.

Фото: metrovynohradar.org.ua

Через вузкість вулиці Межової та необхідність створення підземної розв’язки для відгалуження будівельники використають технологію двоярусних тунелів. Така технологія буде задіяна вперше у Києві. Вагони між новими станціями курсуватимуть один над одним.

Фото: metrovynohradar.org.ua

Станом на 04.01.2021 компанією Київметробуд було змонтовано 560 метрів тунелю – це майже 45% усієї довжини. Договір про цей проєкт із Київметробудом коштував місцевій владі 5,98 мільярдів гривень.

Фото: metrovynohradar.org.ua

Кінотеатр Краків

Побудований ще в 1967 році кінотеатр планують відкрити у травні−червні 2021 року. Реконструкцію Кракова почали ще у 2018 році, але так і не змогли завершити через фінансові проблеми.

Фото: Вечірній Київ

Планується, що будівля стане не просто кінотеатром, а повноцінним культурним центром. У Кракові буде свій театр, танцювальна студія, медіацентр і навіть студія звукозапису. У такому центрі на Русанівці можуть проводитися кінофестивалі, конференції, зустрічі музик і майстер−класи. Окрім того у приміщені буде кав’ярня та величезне фойє.

Фото: Вечірній Київ

Спочатку Краків працюватиме коштом міста, а щоб кінотеатр вийшов на самоокупність, приміщення центру здаватимуть в оренду.

Фото: Вечірній Київ

Центральний автовокзал

Центральний автовокзал Києва почали облаштовувати у 2020 році. Модернізацією об’єкту займається компанія Бастіон−груп.

Фото: Бастіон-груп

За планом проєкту на вулиці організують зону фуд−кортів, а перший поверх будівлі має бути зоною для очікування рейсів із різними маркетами для пасажирів. Другий поверх також стане зоною очікування та вмістить декілька закладів швидкого харчування. На третьму поверсі запланували розташувати готель на 30 номерів та зону підвищеного комфорту. По всій території автовокзалу встановлять інформаційні табло.

Фото: Бастіон-груп

Вартість реконструкції вокзалу коштуватиме приблизно 69 млн грн.

Фото: Бастіон-груп

Арсенальна площа

У 2020 році в Києві розпочалася реконструкція однієї з головних площ столиці.

На Арсенальній площі планують до кінця 2021 року збудувати пішохідну зону з фонтаном, облаштувати заклади та реставрувати будинок Військової комендатури.

Фото: Facebook Ярослав Діденко

Як повідомляє на своїй сторінці Facebook депутат Ярослав Діденко, 29 грудня 2020 року частина оновленої Арсенальної площі була відкрита.

Фото: Facebook Ярослав Діденко

“Ожила Микильська брама та будинок колишньої Військової комендатури Нової Печерської фортеці або Київської фортеці, яка є символом Києва та Печерська і простояла десятиріччя за парканом. Саме елементи цієї фортеці і зображені на гербі Печерського району за версією Українського геральдичного товариства”, – пише Діденко.

Фото: Facebook Ярослав Діденко

Читайте також:

В Дарниці під під’їздом знайшли тіло