Temperature icon

+14, хмарно

Затори: 2

dollar

26,55

euro

31,00

btc

$1 128 475,90

Новини

Однокімнатна за ціною двокімнатної: у Києві житло подорожчало на 30-50% (ЕКСКЛЮЗИВ)

17 Січень 2021, Виктория Квитка

Однокімнатна за ціною двокімнатної: у Києві  житло подорожчало на 30-50% (ЕКСКЛЮЗИВ)

Ринок нерухомості Києва змінився. Починають з’являтися нові будинки на місці старих та занедбаних. На кінець 2020 та початок 2021 спостерігається тенденція підвищення цін на новобудови. А ось вторинне житло, навпаки, падає в ціні.

Цьому є просте пояснення, каже рієлтор агентства нерухомості “Аспект” Таїсія Степова. Адже інвестори більше надають перевагу новобудовам із прагматичних міркувань:

“Це повязано ще й з тим, що оплата за комунальні платежі у старих будинках перевищує 3000 тис гривень у зимовий період, в той час як у новобудовах ціна за комуналку за ту ж саму площу становить1000 грн”, – говорить експерт.

Найдорожчі квартири в Києві, традиційно, у Печерському районі. А ось найдешевші – в Деснянському районі столиці. Тут ціни стартують від 35, 48, 60 тисяч доларів відповідно. Такі дані надає сервіс із пошуку житла на продаж ОЛХ.

Не тільки плата за комуналку відлякує покупців, але і технічні особливості старого житла. Наприклад, у будинках із метало- бетонними конструкціями закінчується термін експлуатації і що з ними буде далі – невідомо.

Ми провели аналіз змін цін протягом року новобудов економ класу та еліт класу. І результати вражаючі.

За 2 роки ціни подекуди підвищилися на 50%. На прикладі забудовника ЖК Караваєві дачі ми провели паралель зміни ціни. Коли забудовник тільки починав будівництво у 2019 році, ціна за квадратний метр становила 17 тис грн. На початок 2021 року вартість “квадрату” стартує від 25 500 до 33 тис грн. Тобто підвищення становить 8000 гривень за один квадратний метр.

А далі розглянемо варіант новобудови класу “еліт”.

Наприклад, ЖК Greenville на Печерську це – одна із люксових новобудов столиці.

Минулого року ціна за квадратний метр становила 40 тис гривень, а сьогодні ціни коливаються від 58 500 гривень за квадрат. За рік ціна змінилася на 18 тис гривень за “квадрат”. Якби ви купували квартиру минулого року, то ціна найменшої за площею становила б близько 67 тис$. Проте станом на 2021 рік – уже плюс 30 тис$ до вартості.

А що ж відбувається з вторинним житлом у Києві на початок 2021 року?

Якщо взяти статистику порталу OLX вторинного житла, то ціна за 1 кімнатну квартиру в так званому “житловому стані” рік тому становила 28  – 35 тис доларів. На сьогодні, рівно через рік, ціни майже не змінилися. Наприклад у Деснянському районі придбати 1 кімнатну квартиру можна від 32 до 35 тис$.

Ілля Кутриш, придбав 2к квартиру в старому фонді за 38 $тис

Ми поспілкувалися з Іллею Кутишем, який наважився придбати власне житло. І ось його історія:

“Я придбав квартиру 2 кімнатну квартиру 47 квадратів за 38 тис доларів плюс послуги рієлтора та переоформлення мені обійшлося у 3 тися доларів додатково. Дуже радий, що вдалося в придбати житло, незважаючи, що моя квартира у старому будинку. Проте тепер не мушу платити 400 доларів кожного місяця (оренди-ред.). Безумовно, з часом квартира і будинок потребуватимуть ремонту, але це краще, ніж чекати ще і викидати гроші на вітер за оренду”.

Інна Івшина встигла вкласти кошти в новобудову вчасно, придбавши 2 кімнатну в Києві за 28 тис$.

Інна Івшина, придбала 2 кімнатну квартиру в новобудові за 28 $тис

“Я придбала квартиру у ЖК Варшавський ще 2 роки тому. Це була інвестиція, так як живу я у Хмельницькому. Сподобався мені цей житловий комплекс тим, що забудовник обіцяв,що вневдовзі поруч з будинком буде метро. Я придбала 2-к квартиру 58 кв за 28 $тис. Проте на сьогодні така ж квартира у цьому ЖК коштує вже в рази дорожче. Мої сусіди купували  таку ж квартиру, але за 60 тис доларів. Тобто квартира за два роки подорожчала удвічі”.

Коментар комерційного директора ЖК Караваєві дачі стосовно змін цін на новобудови у Києві у 2021 році Сокирко Назара

Назар Сокирко , комерційний директор ЖК “Караваєві дачі”

“Останнім часом ціна на новобудови плавно росте кожного місяця в гривні, але тим не менше, залишається сталою, навіть деколи зменшується в долларовому еквіваленті”.

Статистики чи аналізу кількості покупки квартир для інвестицій чи для житла відділ продажу не веде, проте за особистим враженням експерта більшість киян купує нерухомість для себе. Проте якщо новобудова знаходиться в центрі чи в прилеглих центральних районах, то такі житлові комплекси продаються переважно для оренди або під бізнес.

За словами Назара Сокирко, найбільшою популярністю користуються квартири з меншою площею. Причиною цього може бути декілька факторів, такі як:

  • менша ціна (хоч ціна за квадратний метр є вищою, але загальна ціна за квартиру за рахунок маленької площі є меншою).
  • загальна тенденція до зменшення площ квартир, особливо в мегаполісах.

Тому, щоб спрогнозувати ціни на нерухомість потрібно проаналізувати безліч факторів. Станом на зараз у Києві охочіше купують новобудови та квартири із малою площею. Вторинне житло, навпаки, втрачає свою популярність. Проте, як зазначають експерти, у доларовому еквіваленті ціни на житло не дуже підвищилися у порівнянні з минулим роком.

Аліна Котик, редактор kiev24.com

Читайте також:

Поліцейські викрили збувача вогнепальної зброї