Temperature icon

+14, хмарно

Затори: 2

dollar

26,55

euro

31,00

btc

$1 128 475,90

Новини

Святкова загроза – Кияни виступили проти феєрверків (ЕКСКЛЮЗИВ)

14 Січень 2021, Марія

Святкова загроза – Кияни виступили проти феєрверків (ЕКСКЛЮЗИВ)

Однією з новин, яка зіпсувала початок 2021 року, стало повідомлення про те, що у Римі після канонади феєрверків на місто опустився дощ із мертвих птахів. Внаслідок яскравого та гучного святкування цьогоріч вже померли сотні пернатих, переважно, шпаків.

Крім того, щодня безліч тварин і людей страждають від піротехніки по всьому світу. Зокрема і в Україні.

Київська міська рада своїм рішенням від 19 грудня 2019 року заборонила на вулицях столиці використання феєрверків та піротехніки у всіх її проявах. До того ж Законом України забороняється запускати піротехнічні засоби з балконів чи у закритих приміщеннях. А за технікою безпеки запускати феєрверки слід на відстані не менше 100 метрів від будинків та інших об’єктів. Проте щороку на свята ці правила нахабно порушують підхмелені відчайдухи, більшість із котрих навіть не здогадується, що за це передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 595 до 1 020 грн.

Яна, власниця собаки та кота, Київ

А для тварин, людей літнього віку, дітей, хворих, військових і переселенців вибухи святкових салютів не приносять радість, а навпаки, спричиняють психологічні та іноді навіть фізичні травми.

Так 4 січня на Офіційному інтернет-представництві Президента України була створена електронна петиція, що передбачає заборону використання та продажу піротехнічних засобів в Україні.

«Людям, які пройшли АТО, звуки вибухів нагадують війну і це завдає колосальну шкоду психологічному здоров’ю. Людям похилого віку з величезним багажем хвороб – це завдає шкоди фізичному здоров’ю. Для молодих мам і їх маляток – це і фізичне насильство і знущання над здоров’ям. Для тварин – це величезний стрес, жах та їх вбивство», − зазначають ініціатори петиції.

Слух у собаки значно кращий, ніж у людини. Для порівняння: пес з 25 метрів здатний почути те, що людина не зможе з відстані 4 м. Тож гучні звуки лякають собак, а в котів зовсім можуть викликати паніку. За статистикою менше 10% котів спокійно реагують на шум і різкі звуки.

Яніна, Ірпінь

Внаслідок пережитого стресу в хвостиків виникають занепокоєння, розлади травлення і сечової системи. Може з’явитися неадекватна поведінка, агресія та відмова від їжі.

Інна, власниця собаки, Клавдієво-Тарасове

Щороку ветеринарні клініки попереджають власників про пильність під час свят, а потім однаково вимушені публікувати статистику звернень громадян щодо вихованців, постраждалих внаслідок піротехнічних вибухів.

Вікторія, власниця кішки, Київ

Відтак петицією ініціатори вимагають розглянути та прийняти законопроекти про заборону продажу та використання піротехнічних засобів, які перевищують норму шуму в 70 дБ, встановлену статтею 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення». А також ввести кримінальну відповідальність і більші штрафи за незаконне використання та незаконний продаж піротехнічних засобів, які можуть нанести шкоду життю та здоров’ю людей і тварин. Автори документу просять поліцію на час великих свят патрулювати стадіони, сквери та парки на випадок використання піротехніки.

Чи є таке покарання справедливим і чим насправді для тварин загрожують святкові канонади феєрверків ми запитали в Антоніни Трофимчук, директорки фонду Adopt Don`t Stop:

Кінологи запевняють, що заспокоїти перелякану тварину досить складно (безліч книг із психології не можуть допомогти), а процес заспокоєння займає іноді кілька років, не кажучи вже про використання різних заспокійливих таблеток/нашийників тощо.

Аби максимально вберегти свого улюбленця чи вразливу людину від святкового шуму, зменшити ризик отримання травм, як психологічних, так і фізичних, експерти радять потурбуватися про звукоізоляцію у вашому домі, вигулювати хвостиків завчасно і тільки на поводку та триматися якнайдалі від піротехнічних засобів. Якщо вихованець таки почув шум і злякався, то постарайтесь відволікти його смаколиком, іграшкою тощо.

І маленькому вусаню, і великому хорошому хлопчику важлива ваша турбота, тож не нехтуйте допомогою спеціалістів: кінологів, ветеринарів і психологів.

Станом на 13 січня петиція набрала 2914 голосів із 25000 необхідних. Усі бажаючі зможуть долучитися до ініціативи та підписати петицію до квітня 2021 року.

Читайте також:

У неділю на Контрактовій площі відбудеться Kyiv Klezmer Festival 2021