Temperature icon

+11 Опади

Затори: 1

dollar

26,66 грн

euro

31,37 грн

btc

$1 270 446,73 грн

Новини

300 спартанців. Комітет Верховної Ради підтримав скорочення народних депутатів

14 Січень 2021, Виктория Квитка

300 спартанців. Комітет Верховної Ради підтримав скорочення народних депутатів

Президентська ініціатива щодо скорочення складу Верховної Ради отримала підтримку в профільному комітеті.

Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував парламенту прийняти в цілому законопроект про скорочення кількості народних депутатів з 450 до 300 народних депутатів. За відповідне рішення проголосували 17 з 22 членів комітету.

Скорочення кількості парламентарів, на думку народного депутата попередніх скликань Леоніда Ємця, є популістичним трюком, який вигідний Зеленському та його команді. До того ж, щоб змінити число депутатів Верховної Ради, необхідно спочатку змінити Конституцію. А це, за словами Ємця, довгий і складний шлях.

Леонід Ємець, народний депутат 7 та 8 скликань

Скорочення кількості депутатів Верховної Ради може призвести до погіршення якості роботи головного законодавчого органу та знизити ефективність, вважає Леонід Ємець. Водночас він додає, що у чинному скликанні лише чверть парламентарів працюють над законопроектами. Чим займаються всі інші – невідомо. Тому на думку, політика, передусім варто визначити рівень ефективності Верховної Ради.

Нагадаємо, що 3 вересня 2020 року Рада внесла до порядку денного сесії і направила до Конституційного Суду України президентський законопроект №1017.

18 грудня було отримано висновок КС щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Після отримання висновку КС парламент може ухвалити в першому читанні такий законопроект простою більшістю у 226 голосів. Після цього, на наступній черговій сесії, Верховна Рада може розглядати його для ухвалення в цілому. Для цього буде потрібно щонайменше 300 голосів.

Питання про скорочення кількості депутатів Верховної Ради було винесено і в опитування “5 запитань від Президента”, яке проводилося у день місцевих виборів 25 жовтня. Щоправда, його результати так і не були оприлюднені.

Читайте також:

На місці Деміївського ринку збудують новий ТРЦ