Temperature icon

+14, хмарно

Затори: 2

dollar

26,55

euro

31,00

btc

$1 128 475,90

Новини

МОЗ не наполягатиме на продовженні жорсткого карантину після 25 січня

15 Січень 2021, Богдан

МОЗ не наполягатиме на продовженні жорсткого карантину після 25 січня

Міністерство охорони здоров’я не планує продовження після 24 січня посилених карантинних обмежень, запроваджених для боротьби з розповсюдженням коронавірусу Covid-19. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України

«Ми плануємо вийти з карантину з 25 січня і не впроваджувати жорсткого карантину в подальшому, а перейти на адаптивний, який застосовуватиметься там, де фіксуються локальні спалахи захворюваності», – сказав він.

Заступник міністра охорони здоров’я зазначив, що планування протиепідемічних заходів здійснювалося на основі прогнозів, таким чином дата введення посилених карантинних обмежень визначалася з урахуванням захворюваності на грип та ГРВІ у січні.

«Як ретроспективно показує досвід, саме з 14 січня розпочинається зростання грипу і грипоподібних захворювань з піком у лютому. Тому коли ми прогнозували ситуацію щодо коронавірусу, ми розуміли, що у нас на новорічні свята буде спад, тому що люди не звертаються до лікарів, а інколи й самі лікарі відкладають розгляд некритичного звернення на «після свят». Covid-19 накладається на сезонність грипу, і наприкінці січня – у лютому захворюваність зростатиме. Тому ми і запровадили цей жорсткий карантин, щоби розтягнути в часі оце повернення людей з родинних осередків в робочі», – пояснив Ляшко.

Він додав, що завдяки запровадженим обмеженням зростання захворюваності відбуватиметься поступово і «дозволить збити криву росту, аби збільшення захворюваності не ввело систему охорони здоров’я у колапс».

Читайте також:

Авиакомпания WINDROSE расширила географию внутренних перелетов