Temperature icon

+12, хмарно

Затори: 1

dollar

26,55

euro

31,00

btc

$1 135 151,87

Новини

Костел Св. Миколая у Києві можуть повернути католикам

14 Вересень 2021, Виктория Квитка

Костел Св. Миколая у Києві можуть повернути католикам

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про те, що доручив Міністерству культури вивчити питання про передачу костелу Святого Миколая в Києві римо-католицькій громаді. Про це Шмигаль розповів у вівторок, 14 вересня, під час прес-конференції в Києві.

“Було моє комплексне доручення, і там був пункт із дорученням міністру культури опрацювати питання можливості передачі костелу римо-католицькій громаді”, – сказав Шмигаль.

Він відзначив, що це питання буде обговорюватися, як і питання подальшої комплексної реставрації храму.

Нагадаємо, 18 серпня 2020 року Президент України видав указ про реалізацію проекту «Дім музики», і вирішення питання його розміщення. 16 вересня 2020 року Кабінет Міністрів України доручив Міністерству культури забезпечити до кінця 2023 року реалізацію Дому музики, переміщення туди ДП Національний будинок органної і камерної музики України, а також передачу в постійне безоплатне користування приходу будинку костелу св. Миколая.

Як відомо, ввечері 3 вересня 2021 року в костелі сталася пожежа. У вогні згорів орган, а також було пошкоджено внутрішнє оздоблення храму.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомляв, що на відновлення храму, за попередніми оцінками, доведеться витратити щонайменше 75 млн. гривень. За його словами, кошти, які перераховують представники бізнесу, підуть саме на протиаварійні роботи. Передбачається, що роботи почнуться в середині жовтня.

7 вересня Києво-Житомирська дієцезія Римо-католицької церкви в Україні закликала негайно повернути зруйнований пожежею храм в управління приходу.

Читайте також:

У Києві судитимуть неповнолітнього за розбійний напад