Temperature icon

+12, хмарно

Затори: 1

dollar

26,55

euro

31,00

btc

$1 135 151,87

Новини

Землі на острові Жуків через суд повернули у власність міста

14 Вересень 2021, Виктория Квитка

Землі на острові Жуків через суд повернули у власність міста

У власність Києва повернули чотири земельні ділянки природно-заповідного фонду вартістю понад 9,5 млн грн. Таке рішення ухвалили в Київському апеляційному суді, задовольнивши вимогу Спеціалізована екологічна прокуратура Офісу Генерального прокурора.

Прокуратура звернулася до суду з позовом в інтересах держави – до фізичної особи, якій раніше безоплатно передали для забудови землі ландшафтного заказника «Жуків Острів», які мають особливе природоохоронне та історико-культурне значення.

Відповідно до законодавства на таких землях забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає на стан природних комплексів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.

Незважаючи на неможливість передання таких земель у приватну власність для забудови, Голосіївським районним судом м. Києва в задоволенні позовних вимог прокурора відмовлено.

Офіс Генерального прокурора незаконне судове рішення оскаржив у Київському апеляційному суді. Останній, погодившись із доводами прокуратури, скасував рішення суду та ухвалив нове про повернення земельних ділянок територіальній громаді м. Києва

Острів Жуків входить до однієї із найбільших заповідних зон м. Києва, де зусиллями екологів збережена у первинному вигляді природна екосистема – ареал проживання багатьох представників флори і фауни, занесених до Червоної книги України.

Читайте також:

У Києві судитимуть неповнолітнього за розбійний напад