Temperature icon

+12, хмарно

Затори: 1

dollar

26,55

euro

31,00

btc

$1 135 151,87

Новини

Розмитнення авто стане електронним

15 Вересень 2021, Виктория Квитка

Розмитнення авто стане електронним

Відтепер під час ввезення в Україну автомобілів для їхнього подальшого вільного обігу більше не потрібно заповнювати в письмовому вигляді необхідні декларації. Процедура розмитнення буде проводитися за допомогою мобільного застосунку “Дія”.

Кабінет міністрів на своєму засіданні в середу, 15 вересня, схвалив відповідний проект постанови. Проект розробили в Міністерстві цифрової трансформації.

Постанова передбачає, що такий порядок розмитнення автомобілів буде реалізований як експериментальний проект і стосуватиметься виключно легкових авто, які призначені для перевезення пасажирів до 10 осіб.

Суть експерименту полягає в такому:

  • для митного оформлення не треба заповнювати ніяких письмових декларацій, тільки усна форма;
  • всі необхідні для розмитнення документи (свідоцтво про реєстрацію авто (техпаспорт), паспорт громадянина, ідентифікаційний код) слід подавати в електронному вигляді за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема й за допомогою мобільного застосуну Дія;
  • нарахування митних платежів відбувається в автоматичному режимі, які підлягають сплаті за допомогою порталу Дія, через банківські установи або електронні платіжні системи;
  • на сплату митних платежів відводиться 10 днів;
  • завершення митного оформлення проводиться в автоматичному режимі.

Читайте також:

У Києві судитимуть неповнолітнього за розбійний напад