Temperature icon

+14, хмарно

Затори: 2

dollar

26,55

euro

31,00

btc

$1 128 475,90

Новини

Закон про мову 2021: депутати стурбовані штрафами

16 Січень 2021, Виктория Квитка

Закон про мову 2021: депутати стурбовані штрафами

Відтепер українська мова- офіційно названа мова обслуговування в Україні. Усі вивіски, інструкції, цінники, реклама лише українською мовою.

Сьогодні 16 січня 2021 року набирає чинності стаття 30 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної мови». У ньому говориться, що мова споживчого обслуговування в Україні є офіційною мовою. Тому інформація про товари і послуги на території України повинна надаватися в першу чергу на українській мові, повідомляє, – “Радіо Свобода”.

Як зазначено в законі, підприємства, установи та організації свою продукцію повинні випускати українською мовою. Крім того, виробники, виконавці та продавці зобов’язані відповідно до закону надавати споживачам інформацію про свої товарах, роботах чи послугах офіційною мовою.

Це стосується інформації про ціни, технічні характеристики, маркування, меню і т.д.

Генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України В’ячеслав Биковець не бачить проблем в сфері послуг. На його думку, сервісні установи вже українізовані, зокрема, під впливом економічних факторів, – йдеться у повідомленні “Радіо Свобода”.

Тим часом політики натякають, що законодавчий примус до використання української мови в сфері послуг тільки приводить у лють суспільство і відвертає його від державної мови, а тому має бути скасоване, наполягає депутат від Опозиційного блоку «За життя» (ОПЗГ). До того ж, на його думку, ніякі штрафи не змусять українців любити свою рідну мову.

Юрий Павленко, «За життя»

Нагадаємо, що 25 квітня 2019 року Верховною Радою України був прийнятий закон “Про забезпечення функціонування української язикакак державної мови”, в набув чинності 16 липня того ж року. Він докладно описав державний статус і використання української мови в різних сферах життя: від бізнесу до освіти.

Читайте також:

Поліцейські викрили збувача вогнепальної зброї