Главная Новини Середня “газова платіжка” зменшиться на 500 гривень – рішення уряду

Середня “газова платіжка” зменшиться на 500 гривень – рішення уряду

by Алина

Сьогодні Кабінет міністрів України зібрався на позачергове засідання. Головне питання – зниження тарифів на газ та електроенергію. Уряд ухвалив рішення про зниження цін на газ для українців. Тарифи знизили до 6,99 гривень за кубометр.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, встановлена урядом ціна є нижчою на 1,5 грн за куб від тієї, яка була у 2018-2019 роках.

“У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тисячі гривень. Або 75% від тодішньої мінімальної зарплати. Встановлена нами ціна (6,99 грн/куб) означає, що за такого ж споживання середня платіжка буде приблизно на 500 грн меншою. І становитиме приблизно 40% від мінімальної зарплати”, – заявив він.

Такі тарифи будуть діяти з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року.

Ціна за газ у розмірі 6,99 гривень за кубометр враховує ПДВ та плату за транспортування магістральними газопроводами до внутрішніх точок виходу з ГТС.

Як зміниться тариф на транпортування газу

Також Денис Шмигаль закрикав українців змінювати газового постачальника, якщо той економічно необгрунтовано підвищує ціни. Змінити постачальника газу можна онлайн і офлайн.

Ціна за розподіл газу віднині становитиме 1. 79 гривень за кубометр. Це на 50 % менше ніж зараз.

related posts

Leave a Comment