Temperature icon

+5, ясно

Затори: 2

dollar

26,25

euro

30,50

btc

$1 637 501,60

Новини

Як зекономити на воді? Поради експертів

13 Жовтня 2021, Cветлана

Як зекономити на воді? Поради експертів

За статистикою, оплата комунальних послуг – це те, на що громадяни витрачають найбільше грошей після їжі, алкоголю, тютюнових виробів та одягу. За даними Державної служби статистики, у першому кварталі 2021 року українці віддали 18% своїх доходів на оплату комуналки.

Особливо гостро питання, як можна економити воду, постає під час опалювального сезону, коли доводиться витрачати шалені кошти на опалення.

Найсильніше відчувають фінансове навантаження пенсіонери. Розмір їхньої пенсії часто навіть не дотягує до суми, зазначеної у квитанціях.

То ж, експерти радять:

1. Встановити лічильники гарячої та холодної води. Кристина Ненно зауважує, що це суттєво допоможе зекономити, адже споживач сплачуватиме лише за показниками лічильника, а не за загальними розрахунками.

1. Якщо є якісь витрати після загального вузла обліку, то це все повністю розподіляється на всі квартири, у яких прилади обліку не встановлені. Якщо, наприклад, у підвалі десь просочується вода, всі за це платять.

2. Змішувач з аератором. У такого типу змішувачів є спеціальна насадка, яка запускає трохи повітря, і вода тече не одним струменем, а з бульбашками. Внаслідок цього відбувається циркуляція води та повітря – це допомагає зекономити.

Експертка наголошує, що такі змішувачі недорогі, можна придбати навіть за ціною до 1 тис. грн.

3. Вимикати воду або зменшувати напір під час чистки зубів чи бриття. Якщо хочете економити воду – не вмикайте кран на повну потужність під час чистки зубів та бриття.

Читайте також:

На Київщині дефіцит “ковідних” ліжок