Temperature icon

+4, хмарно

Затори: 2

dollar

26,85

euro

29,90

btc

$1 128 475,90

Новини

Міністерство розвитку громад: повноваження голови КМДА та Київради мають бути розділені

19 Жовтня 2021, Cветлана

Міністерство розвитку громад: повноваження голови КМДА та Київради мають бути розділені

Міністерство розвитку громад та територій України вважає за необхідне розмежування у Києві повноважень виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Про це заявив заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода під час дискусії щодо законопроєкту № 2143-3 “Про місто Київ – столицю України”, який готують до розгляду у Верховній Раді до другого читання, передає кореспондент Укрінформу.

“Наше міністерство вважає, що у місті Києві потрібно зміцнити роль місцевого самоврядування, чітко розмежувати повноваження виконавчої влади і місцевого самоврядування, щоб самоврядна чи виконавча влада здійснювала свої функції і не втручалася у діяльність іншої влади”, – сказав Негода.

Він зауважив, що в Україні відбувається децентралізація, і кияни також мають відчути підвищення ефективності здійснення місцевого самоврядування у своєму місті завдяки реалізації реформи.

“В Києві ми повинні відновити місцеве самоврядування у повному обсязі та відповідно до стандартів і норм Європейської хартії місцевого самоврядування”, – додав заступник міністра.

Негода зауважив, що київська влада наразі не має власного виконавчого органу, функції виконавчого комітету здійснює виконавча влада – Київська міська державна адміністрація. Заступник міністра наголосив, що це “парадокс”, який не дублюється в жодних інших територіальних громадах.

Читайте також:

Олексій Король: Новий сквер Шолом-Алейхема на Рогнідинській буде унікальним