Temperature icon

+4, хмарно

Затори: 2

dollar

26,85

euro

29,90

btc

$1 128 475,90

Новини

Перевір чи твій сусід не педофіл! В Україні почав діяти відповідний реєстр

27 Жовтня 2021, Cветлана

Перевір чи твій сусід не педофіл! В Україні почав діяти відповідний реєстр

В Україні в тестовому режимі запустили роботу Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності малолітньої чи малолітнього, зазначається на сайті Міністерства юстиції України.

Заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька зазначила: «Природою цього реєстру є те, щоб убезпечити, наприклад, навчальні заклади, або лікувальні заклади, або інших людей, які працюють з групами дитячих колективів від того, щоб взяти таку людину на роботу».

Доступ до таких реєстрів матимуть всі правоохоронці.

Наразі він працює у тествовому режимі. Міністерство юстиції разом з органами прокуратури і суду наповнює реєстр, вивчаючи особові справи засуджених за аналогічні злочини, аби навіть після відбуття покарання інформація про них зберігалася у цій базі даних. 

Нині у реєстрі є дані про 171 особу, яка була притягнута до відповідальності та відбуває покарання за сексуальні злочини проти неповнолітніх. 

За словами Висоцької, внесення нових осіб до реєстру відбуватиметься лише за ухвалою суду.

Вона також додала, що під час створення реєстру вивчався досвід США, Канади,  Норвегії, де діють подібні реєстри.

Нагадаємо, у грудні 2019 року парламент проголосував за введення реєстру педофілів, доступ до якого матимуть правоохоронці та співробітники навчальних закладів.

Читайте також:

Олексій Король: Новий сквер Шолом-Алейхема на Рогнідинській буде унікальним