Temperature icon

+17, сонячно

Затори: 1

dollar

26,52

euro

31,08

btc

$1 112 767,85

Новини

Михайло Терентьєв: ми будемо відстоювати інтереси киян, щоби тарифи ЖКГ для них залишилися незмінними

20 Січень 2021, Марія

Михайло Терентьєв: ми будемо відстоювати інтереси киян, щоби тарифи ЖКГ для них залишилися незмінними

Як ми знаємо, з 1 січня в Україні зросли тарифи на тепло, газопостачання та електроенергію. Проте в Києві, за словами мера столиці, тарифи залишаться незмінними. На цю тему журналісти kiev24 поспілкувалися із головою земкомісії Київради Михайлом Терентьєвим.

Як на фоні всеукраїнського подорожчання цих послуг уряду столиці вдасться утримати ціни на рівні 2019 року?

Мешканці столиці завжди знають позицію мера та депутатського корпусу. Ми завжди стояли за те, щоб тарифи не зростали, а якщо вони зростають, то це має бути обґрунтовано.

В першу каденцію я входив до комісії, що перевіряла тарифоутворення. Київводоканал і Київенерго, які відповідали за опалення та гарячу воду, надавали тоді розшифровку свого тарифу. Але затверджує це національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, і вона підпорядкована напряму Кабінету Міністрів і підзвітна парламенту. Тому те, що буде стосуватись повноважень міської влади, – ми будемо відстоювати інтереси киян, щоби тарифи ЖКГ для них залишилися незмінними. Особливо в тих умовах, в яких знаходяться жителі нашої країни, тарифи не мають зростати.

Ми, влада, маємо хвилюватися про те, аби постійно зростав дохід кожного громадянина. Це моя принципова позиція, це має бути на рівні національної ідеї. Влада має турбуватися про збільшення доходу громадян, що наділили владу такими повноваженнями. А якщо ми говоримо про збільшення тарифів, то ми цей фактичний дохід зменшуємо, бо люди мають витрачати більше на комунальні послуги.

Міська влада зробить все, щоб усім, хто потребує матеріальної допомоги, вона була надана. Перш за все це можна зробити для тих, хто звернеться по допомогу через програму «Турбота. Назустріч киянам», яка ініційована, щоб допомагати мешканцям, які потребують матеріальної підтримки від влади.

В цілому подібні заходи фінансуються з бюджету м. Києва. На дану програму на 2019-2021 роки було відведено більше 9 мільярдів грн.

Детальніше умови програми тут.

Незважаючи на заяву мера столиці про те, що цього опалювального сезону підвищення тарифів у Києві не буде, кияни продовжують скаржитися на великі суми у платіжках. Чи мають право мешканці столиці оскаржити чи не оплачувати оголошену вартість комуналки?

Я прихильник того, що завжди потрібно сплачувати за отриману послугу, а потім вирішувати питання перерахунку. Всі громадяни мають звикнути платити податки, платити за послуги. Якщо ми будемо чинно слідувати цьому правилу, то і дохід громадян так само зросте. Ми хочемо збільшення заробітних плат, але при цьому не хочемо сплачувати податки.

А заробітна плата формується з того, що, наприклад, ми сплатили ПДФ і після цього розподілили його: 40% пішло до міської казни, 60% − до держбюджету. І ми з цих зарахувань дали змогу збільшити заробітну плату медичним працівникам, освітянам, тим, хто забезпечує нашу життєдіяльність. Це також впливає на дохід наших громадян.

Мене критикували, що я вважаю викуп земельної ділянки під певне виробництво – гарним рішенням. Немов, краще, щоб вони сплачували оренду. Звичайно, якщо рахувати за 50 років, то так правильніше. Але якщо порахувати за 20 років, то викуп земельної ділянки набагато кращий для міста. Відтак підприємець, що має виробничі бази на певній території, викупивши земельну ділянку, одразу віддає гроші за неї до бюджету міста. Він може залучити інвестиційні та кредитні кошти, бо капіталізація його підприємства виростає в рази. Залучивши кошти, він може облаштувати більші виробничі потужності, а це дасть змогу створити більше робочих місць, більшою стане і заробітна плата.

І всі ці кошти, що надходять до громадян, витрачаються мешканцями на ті певні соціальні потреби, що в нашому місті існують: сплачувати комунальні послуги, забезпечувати освіту дитині, а сім’ї – одяг та їжу. Коли в тебе більший дохід – в тебе менше питань до влади, зокрема. Над цим влада має працювати постійно.

Тобто люди мають сплатити суму за платіжками, а потім можуть подати запит на перерахування?

Так.

Хотіли б детальніше дізнатися про програму утеплення житлового фонду. Як вона працює?

У місті Києві зараз діє співфінансування капітальних ремонтних робіт спільного майна у багатоквартирних будинках міста. Співфінансування допомагає власникам житла вирішити питання, що стосуються житлово-комунального господарства, а саме: ремонт покрівлі, заміна або ремонт ліфта, оновлення мереж водопостачання, електропостачання, каналізації, утеплення фасаду, заміна вікон та інші роботи. І якщо раніше киянам потрібно було зібрати 30% від загальної вартості, то зараз відсоток може бути меншим, залежно від виду робіт.

З механізмом співфінансування можна ознайомитись на сайті Департаменту житлово−комунальної інфраструктури.

Зараз ми розробляємо положення щодо вдосконалення механізму надання першої допомоги при створенні ОСББ. Якщо мешканці вирішили створити ОСББ, вони мають право отримати певну суму коштів, аби зробити поліпшення (відремонтувати вентканали, сходові клітини, горище, підвал, комунікації, замінити вікна тощо).

Ми всі з вами є власниками нашого житла. Все, що вкладається в будинок, невід’ємною частиною якого є наше житло, це вклад в капіталізацію нашого майна. Скористатися програмами дуже легко, але для цього потрібні час і бажання.

Підготувала Марія Чайка

Читайте також:

Водія маршрутки, який відмовився везти хлопця-пільговика, звільнили (ВІДЕО)