Temperature icon

+3 вітряно

Затори: 1

dollar

27.29

euro

31.00

btc

$56 444

Новини

У Мінкульту також полетіла “голова”

11 Листопада 2021, Cветлана

У Мінкульту також полетіла “голова”

Міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко йде у відставку. Цей крок пов’язаний з ухваленим сьогодні урядовим рішенням відокремити Держкіно від Міністерства культури та інформаційної політики України.

“Міністр дізнався про результат постфактум, оскільки у цей час був у відрядженні в Парижі на 41 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО. Фактично, з подачі ОПУ Кабмін без погодження з Мінкультом перебрав повноваження до Держкіно щодо формування та реалізації політики в сфері кіно. Юридично такий орган, як Держкіно, не може залишатись у статусі ЦОВВ. Тепер Держкіно має стати Міністерством кіно”, – розповів співрозмовник видання. 

Джерело називає відокремлення Держкіно “останньою краплею для Ткаченка”:

“Йому з лютого 2021 не затверджують створення окремих центральних органів виконавчої влади, таких як Держінспекція та Держслужба охорони культурної спадщини, посилаючись на те, що все це треба залишити в міністерстві. Що так само суперечить логіці впровадження ЦОВВ”.

Міністр виступав проти відокремлення Держкіно, адже, за словами співрозмовника, “це суперечить логіці реформи, розпочатої ще до того, як Ткаченко став міністром”. 

Йдеться про передачу операційних функцій у відповідні центральні органи виконавчої влади – Держмистецтв, Держкіно, донедавна Держтуризму, Держетнополітики тощо, коли за міністерством залишалася функція формування політики, стратегій та координація діяльності ЦОВВ та регіонів у сфері культури й медіа.

Читайте також:

Чи уникнути киянам подорожчання транспорту в рази? СПЕЦРЕПОРТАЖ