Temperature icon

+3 вітряно

Затори: 1

dollar

27.29

euro

31.00

btc

$56 444

Новини

Куренівський парк ремонтували зловживаючи службовим становищем

23 Листопада 2021, Cветлана

Куренівський парк ремонтували зловживаючи службовим становищем

Ремонт Куренівського паркуможе обернутися двома судовими вироками. Заступника директора “Київзеленбуду” з питань капітальних вкладень Володимира Ляховича (на колажі в центрі) до 5 грудня 2021 року відсторонено судом від виконання своїх посадових обов’язків. Незабаром він може отримати вирок за розтрату бюджетних коштів під час проведення капремонту Куренівського парку (Подільський район Києва). Слідчі впевнені, що з 10,8 млн. гривень, які КО “Київзеленбуд” перерахувало виконавцю робіт (ТОВ “Будмонтажсервіс I”), 789 тис. гривень було вкрадено шляхом завищення цін на матеріали та обладнання. За присвоєння цих коштів вирок може отримати і керівник “Будмонтажсервісу I”. Схоже, Ляхович виступає обвинуваченим у рамках ще кількох кримінальних справ, одна з яких також стосується “бюджетних розпилів” на “паркових роботах”.

Як стало відомо, наразі правоохоронці розслідують факти можливих “бюджетних” порушень законодавства під час проведення капітального ремонту Куренівського парку за рахунок коштів столичного бюджету.
Йдеться про кримінальне провадження №12019100070000609, яке було відкрито Подільським управлінням Нацполіції Києва ще 20 лютого 2019 року. Наразі слідчі інкримінують фігурантам цієї справи скоєння злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу (КК) України:
ч.3 та ч.5 ст. 191 – присвоєння, розтрата майна чи заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені у особливо великих розмірах чи організованою групою;
ч.1 ст. 366 – службове підроблення.

18 вересня 2018 року між КО “Київзеленбуд” та ТОВ “Будмонтажсервіс I” було укладено договір на проведення капітального ремонту та благоустрою Куренівського парку. Роботи спочатку оцінили в 17,3 млн гривень, але потім їх вартість переглядали додатковою угодою. Згідно з останньою додатковою угодою від 25 жовтня 2019 року, вартість капремонту оцінили в 17,09 млн гривень.

У рамках кримінального провадження правоохоронців зацікавили 4 акти приймання виконаних робіт за період з листопада 2018 року до квітня 2019 року, які були підписані заступником гендиректора КО “Київзеленбуд” з питань капітальних вкладень. За цими актами “Київзеленбуд” перерахував ТОВ “Будмонтажсервіс I” кошти у сумі 10,8 млн гривень. При цьому, як з’ясувало слідство, у цю суму було закладено завищення вартості робіт на суму 789 тис. гривень – за рахунок неправдивих відомостей про ціну на матеріали та обладнання для поливу парку. Факт заподіяння таких збитків міському бюджету Києва підтвердила комплексна комісійна судова товарознавча та економічна експертиза, яка була проведена в ході слідства (висновок експертів датований 7 липня 2021 року).

ТОВ “Будмонтажсервіс I” регулярно залучається “Київзеленбудом” для виконання різноманітних робіт за бюджетні кошти в столичних парках, і цей “комунально-підрядний тандем” неодноразово фігурував у кримінальних провадженнях. Приміром, ця компанія була одним із підрядників реконструкції парку “Наталка” (Оболонський район Києва), під час якої, як вважають слідчі Шевченківського управління Нацполіції Києва, також могли бути вкрадені кошти столичної скарбниці.

Читайте також:

Чи уникнути киянам подорожчання транспорту в рази? СПЕЦРЕПОРТАЖ