Temperature icon

+17, сонячно

Затори: 1

dollar

26,52

euro

31,08

btc

$1 112 767,85

Новини

Як утеплити будинок за рахунок міста

20 Січень 2021, Марія

Як утеплити будинок за рахунок міста

Безліч «втомлених» будинків Києва потребують капітального ремонту. Але кияни не завжди хочуть вкладатися у ці роботи, а звикли завалювати комунальників зверненнями та скаргами.

Нещодавно медіа ШоТам опублікувало у Facebook історію про мешканців Нивок, які довели − проблеми вирішуються набагато швидше та ефективніше, якщо взяти їх у свої руки.

Проте необов’язково тягнути ношу ремонту самотужки, адже влада Києва спеціальною програмою підтримує ініціативу киян, що впевнено вирішили відремонтувати свій під’їзд.

«У місті Києві зараз діє програма співфінансування капітальних ремонтних робіт спільного майна у багатоквартирних будинках міста. Співфінансування допомагає власникам житла вирішити питання, що стосується житлово-комунального господарства», − розповів голова земкомісії Київради Михайло Терентьєв.

Як це працює

Співвласники багатоквартирних будинків, незалежно чи створені в них ОСББ або ЖБК, можуть реконструювати, ремонтувати, здійснювати технічне переоснащення спільного майна у власних багатоквартирних будинках на умовах гнучкої системи співфінансування. Якщо раніше мешканці мали зібрати 30% вартості робіт, то наразі цей відсоток менший (від 5%) і залежить від типу запланованих робіт.

  • Так ініціативна група з трьох мешканців будинку має заповнити форму, в якій треба вказати необхідний вид робіт, і звернутися до КП “Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду району”.
  • Комунальне підприємство протягом 10 днів перевірить об’єкт і складе дефектний акт. Надалі КП визначає попередню вартість робіт і повідомляє про це групу.
  • У свою чергу група вирішує, чи впроваджувати обраний вид робіт, або ж обрати інший та звернутися до КП повторно. У разі ухвалення рішення на користь проведення ремонту, ініціативна група проводить загальні збори співвласників, укладає договір із визначеним замовником і узгоджує відповідну документацію.
  • Надалі замовник, визначений районною Київдержадміністрацією, забезпечує розробку, закупівлі та реалізацію проєкту.
  • Після отримання інформації від Комунального підприємства про накопичення на окремому рахунку коштів співфінансування, головний розпорядник перераховує кошти у відповідному розмірі на рахунок замовника.

«Термомодернізація будинків дозволяє зменшити витрати за комунальні послуги в 2-3 рази. І столиця продовжує втілювати такі програми. На 2021 рік ми виділили з бюджету понад 150 мільйонів гривень на заходи з енергозбереження», – повідомив мер Києва Віталій Кличко.

Співвласники можуть отримати консультацію щодо питання співфінансування у столичних районних держадміністраціях, а також у керуючих компаніях з обслуговування житлового фонду міста Києва.

Крім того, влада столиці наразі працює над вдосконаленням механізму надання допомоги мешканцям Києва при створенні ОСББ. Тобто у разі, якщо громадяни вирішили створити ОСББ, то вони отримають певну матеріальну підтримку на покращення житлових умов. За ці кошти мешканці столиці зможуть зробити капітальний ремонт, відремонтувати вентканали, сходові клітини, горище та підвал, замінити двері, комунікації, вікна у під’їзді, тощо.

Читайте також:

Водія маршрутки, який відмовився везти хлопця-пільговика, звільнили (ВІДЕО)