Temperature icon

-2, сніг

Затори: 1

dollar

28,15

euro

31,75

btc

$39 140,80

Новини

«Гендерні особливості» COVID-19: чоловіки помирають частіше

26 Листопада 2021, Cветлана

«Гендерні особливості» COVID-19: чоловіки помирають частіше

Вчені говорять і про біологічні, і про фізіологічні, і навіть психологічні чинники, що впливають на небезпеку хвороби для чоловіків. Їхню велику вразливість перед вірусом лікарі помітили ще на початку пандемії, але за ці минулі майже два роки чіткої відповіді, чому ковід виявився небезпечнішим для пацієнтів чоловічої статі, так і не з’явилося.

На думку доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету ім. Богомольця Олега Чабана, гендерні особливості COVID-19 виявив більш ніж чітко.

– У свіжій публікації журналу Lancet опубліковано результати дослідження, яке охопило величезну кількість пацієнтів, – розповів вчений на вебінарі, присвяченому чоловічому здоров’ю, який організував Центр громадського здоров’я МОЗ. – Вони свідчать про те, що і ковід, і постковідний період важче переносять жінки, переважно через емоційні розлади.

Тривожно-депресивних розладів у них значно більше, ніж у чоловіків. При цьому смертність від коронавірусу вдвічі вища у чоловіків. І основний чинник цього – так звана відстрочена медицина. Чоловіки лікуються набагато гірше, ніж жінки, і до лікарів звертаються набагато рідше. Вони можуть ще погодитись обстежитися, але не лікуватися, і терплять до останнього.

Українська статистика повною мірою підтверджує високий ступінь байдужості сильної статі до власного здоров’я.

Подробиці про всі новини столиці читайте в нашому https://t.me/Kyiv24news та підписуйтеся на нього. Ми висвітлюємо проблеми, актуальні як для киян, так і для чиновників у владних кабінетах.

Читайте також:

Влада Києва закликала перевести співробітників на віддалену роботу