Temperature icon

-2, сніг

Затори: 1

dollar

28,15

euro

31,75

btc

$39 140,80

Новини

СОЦОПИТУВАННЯ: Зеленский погано справляється зі своїми обов’язками

01 Грудня 2021, Богдан

СОЦОПИТУВАННЯ: Зеленский погано справляється зі своїми обов’язками

У разі позачергових парламентських виборів до нового складу українського парламенту пройшло б 5 партій, а найбільшу кількість голосів отримали б “Слуга народу” і “Опозиційна платформа – За життя”. Про це йдеться в дослідженні, проведеному міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 27-30 листопада 2021 року. 

За результатами опитування, відповіді респондентів на запитання “Як би ви проголосували, якщо вибори до Верховної Ради України проводилися цієї неділі?” розподілилися наступним чином:” Слуга народу ” – 17,6%, “Опозиційна платформа – За життя ” – 16,9%, “Європейська солідарність” – 16,3%, “Батьківщина” -12,5%, “Сила і Честь” – 5,1% (серед тих, хто візьме участь у голосуванні і визначився з вибором). Решта партій не долають 5-відсотковий бар’єр.

64,6% опитаних вважають, що Володимир Зеленський погано справляється зі своїми обов’язками на посаді президента України. Протилежну думку висловили лише 9,5% респондентів.

Оцінюючи нещодавню прес-конференцію Володимира Зеленського, присвячену “екватору” його перебування на посаді Президента України, більшість опитаних зазначили, що це ” комунікаційний програш Зеленського та його команди “(74,3%):

Говорячи про недавні скандали за участю вищого керівництва України, 53,2% зазначили, що найбільшою мірою за його репутацією в Україні та за її межами вдарить розслідування на основі Pandora Papers (причетність Володимира Зеленського та його найближчого оточення до офшорів). 17,7% опитаних в якості такого фактора вказали на Вагнергейт, ще 11,3% відзначили обставини зняття Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради України:

Висловлюючи своє ставлення до дій влади щодо обмеження мовлення українських телеканалів, включаючи закриття “112 Україна“, ” Зік ” і “Ньюзван”, випадки цензури щодо “UA:Перший” І “Дім”, спроби впливу на редакційну політику “України” і “України 24”, переважна більшість опитаних (71,6%) не підтримали такі дії влади.

У блоці питань, присвячених недавньому офшорному скандалу за участю президента України Володимира Зеленського, були зафіксовані наступні тенденції: 68,5% опитаних відповіли ствердно на питання про те, чи знають вони про причетність Зеленського і його найближчого оточення (нинішнього глави СБУ Івана Баканова, першого помічника президента Сергія Шефіра та ін.) до створення мережі з мінімум 10-и офшорних компаній, які брали участь в тіньових операціях з мінімізації податків і відмивання грошей (так звані документи Pandora Papers).

Переважна кількість респондентів (82,3%) упевнені в тому, що причетність вищих посадових осіб до діяльності офшорів є неприпустимою.

64,8% опитаних були готові повірити інформації про причетність Володимира Зеленського та його найближчого оточення до тіньових фінансових операцій з мінімізації податків та відмивання коштів навіть без розслідування на основі документів Pandora Papers.

67,7% респондентів впевнені, що в результаті розслідування на основі документів PANDORA Papers репутація української влади в світі погіршиться. Протилежну думку висловили тільки 1,2% опитаних.

Також 52,5% опитаних впевнені в тому, що результати розслідування на основі документів PANDORA Papers приведуть і до падіння рейтингу Володимира Зеленського і партії “Слуга народу” в Україні. 

Надалі уважно стежити за розвитком ситуації навколо офшорних компаній, до створення яких причетний президент України Володимир Зеленський і його найближче оточення планують не менше 65% опитаних.

Опитування проводилося на всій території України, крім тимчасово неконтрольованих районів Донецької та Луганської областей та Криму, міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 27-30 листопада 2021 року. Метод опитування-телефонні інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Загальна кількість респондентів-2,014 осіб. Ймовірна похибка-2,2%.

Читайте також:

Влада Києва закликала перевести співробітників на віддалену роботу