Temperature icon

-2, сніг

Затори: 1

dollar

28,15

euro

31,75

btc

$39 140,80

Новини

Спад епідемії перед Новим роком може зупинити «Омікрон»

10 Грудня 2021, Cветлана

Спад епідемії перед Новим роком може зупинити «Омікрон»

Якби не тривожна інформація про новий штам, який захопив Південну Африку і вже підтверджений майже в тисячі випадків у світі, грудневий прогноз розвитку епідемії ковіда в Україні був би обнадійливим. Ще б пак, з кінця листопада і до сьогодні всі показники знижуються на 20% щотижня, надалі цифри очікуються дедалі менші. Але при цьому вчені вкрай стримані в описі того, що на нас чекає перед Новим роком. І причина тому – «Омікрон», що підібрався надто близько.

У Європі вже зафіксовано понад 200 випадків, і українські епідеміологи вважають, що уникнути зустрічі із новим штамом нам не вдасться. Неймовірно висока швидкість розповсюдження, яку не зупиняють ні імунітет, ні домінуюча у світі «Дельта», – вже цього достатньо, щоб і позитивна динаміка, що встановилася, і прогнози з меншими показниками виявилися безглуздими.

Коли чекати нової напасті, ніхто точно сказати не береться, висуваються припущення, що це може бути січень-лютий. А після свят та великого пересування народу гірськолижними курортами та туристичними об’єктами Україну і без жодного «Омікрону» може накрити нова хвиля.

Особливо з огляду на стрімке падіння показників вакцинації, які за останній тиждень знизилися на 50 тисяч на день. За прогнозом системного аналітика Євгена Істребіна, якщо зараз не зробити кардинальних кроків, падіння загального темпу становитиме до 120 тисяч на день. А це напередодні майбутніх небезпек може призвести до сумних результатів.

Читайте також:

Влада Києва закликала перевести співробітників на віддалену роботу