Temperature icon

-2, сніг

Затори: 1

dollar

28,15

euro

31,75

btc

$39 140,80

Новини

Бустерна доза: коли та кому приймати?

18 Грудня 2021, Cветлана

Бустерна доза: коли та кому приймати?

У нещодавньому звіті Європейського центру профілактики та контролю захворювань прогнозується, що новий варіант коронавірусу « Омікрон » протягом перших двох місяців 2022 обжене «Дельту». І незважаючи на відсутність даних про тяжкість перебігу хвороби, зрозуміло, що штам-мутант викличе додаткові госпіталізації та смертельні випадки. Запобігти колапсу системи охорони здоров’я можна лише зниженням соціальних контактів та зростанням ревакцинацій, попереджають у ECDC.

З цього ясно одне: колапс у нас буде, питання лише у часі. Про зменшення контактів за два тижні до Нового року кумедно навіть говорити. МОЗ на брифінгу святкує перемогу – ми вийшли з десятки країн із найбільшою захворюваністю, а поточна зараз удвічі менша за європейську. У містах відкриваються ялинки, ковзанки, зони відпочинку, квитків на поїзд уже не купиш до 8 січня. Словом, “давайте після свят!”

Щодо ревакцинації чи бустерної дози, несподіваною прозвучала заява секретаря Ради нацбезпеки та оборони Олексія Данілова, що «треба пропонувати людям, щоб вони починали втретє вакцинуватися». Несподівано, оскільки питання з бустером зависло ще з кінця листопада.

Тоді міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко анонсував доступність третьої дози лише після того, як буде вакциновано 50% населення України. Це, за підрахунками МОЗ, має відбутися у січні-лютому 2022 року.

Якщо подивитися на цифри, на 15 грудня повністю щеплено 30,82% українців. Тобто до бустера ще майже 20%, а темпи вакцинації не просто знижуються, а руйнуються. За даними системного аналітика Євгена Істребіна, зараз за добу робиться 130 тисяч щеплень, на максимумі ця цифра становила 260 тисяч.

Читайте також:

Влада Києва закликала перевести співробітників на віддалену роботу