Temperature icon

-6, хмарно

Затори: 1

dollar

28,20

euro

31,80

btc

$33 979,70

Новини

Київ затвердив Антикорупційну програму – до кінця 2025 року

20 Грудня 2021, Cветлана

Київ затвердив Антикорупційну програму – до кінця 2025 року

Столична міськрада затвердила антикорупційну програму своєї роботи, яка буде розрахована до завершення каденції цього органу – до кінця 2025 року. Цей документ його розробники називають продовженням “старої” програми, яка діяла у 2018 – 2020 роках, та яка неодноразово викликала питання як у депутатів, так і у профільних організацій. Тепер на зміну “антикорупційним” семінарам прийде нова форма контролю – упродовж найближчих чотирьох років у міськраді мають намір транслювати засідання постійних комісій, публікувати протоколи цих засідань, розглядати спірні питання на регламентній комісії тощо. Тобто робити все те, що міська влада має робити “за умовчанням”.

Заявлена ​​мета прийняття цього рішення – “застосування додаткових та посилення чинних заходів, спрямованих на ефективне та дієве запобігання корупції у всіх сферах діяльності Київради”. У затвердженому депутатами документі зазначено, що реалізація програми не потребує виділення додаткових коштів з бюджету Києва, а фінансування заходів здійснюватиметься у межах затверджених видатків секретаріату міськради. У документі уточнюється, що ця програма є логічним продовженням Антикорупційної програми Київради на 2018-2020 роки, яка була затверджена рішенням міськради №979/5043 від 21 липня 2018 року.

У “новій” антикорупційній програмі описано 29 корупційних ризиків для депутатів міськради та працівників секретаріату цього органу місцевого самоврядування, а також заходи, які рекомендується здійснювати для їх запобігання та усунення (для порівняння, у “старій” програмі таких корупційних ризиків було 40).

Окремо у програмі прописано, як Київрада має намір запобігати зловживанням з боку двох важливих постійних комісій (з питань власності та з питань містобудування, архітектури та земельних відносин) при реалізації т.зв. дискреційні повноваження. Передбачається, що Київрада й надалі транслюватиме засідання цих органів та публікуватиме протоколи цих засідань. З нового – у міськраді мають намір якимось чином розпочати моніторити ухвалені вказаними комісіями рішення, проте що планується робити з отриманою інформацією, не уточнюється. Ймовірно, тому що в слові “дискреційність” захований дуже глибокий сенс: це означає, що депутат має право голосувати чи не голосувати за будь-яке рішення на комісії чи пленарному засіданні, виходячи зі своїх особистих міркувань.

Читайте також:

На трасі Київ-Одеса загинули водій та троє пасажирів