Temperature icon

-6, хмарно

Затори: 1

dollar

28,20

euro

31,80

btc

$33 979,70

Новини

Хто такий в області депутат облради Київщини Віталій Гудзенко та чому йде з посади. Про гроші і впливи. СПЕЦПРОЕКТ

23 Грудня 2021, Олеся

Хто такий в області депутат облради Київщини Віталій Гудзенко та чому йде з посади. Про гроші і впливи. СПЕЦПРОЕКТ

Відставку депутата Віталія Гудзенка планують розглянути на позачерговому засіданні Київської обласної ради. Він представляє фракцію «За Майбутнє» та начебто змушений скласти повноваження через бізнесові інтереси. Депутат має досвід роботи у Верховній Раді України 8-го скликання – був обраний у 2014 році від партії «Блок Петра Порошенка» за виборчим округом №92 (Київська область). Був головою підкомітету з питань оподаткування сільгоспвиробників Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.Також з квітня по серпень 2012 року був заступником голови КОДА регіоналівця Анатолія Присяжнюка.   Що ще відомо про політика?

ВІД КОЛГОСПУ ДО ПІДПРИЄМНИЦТВА

Віталій Гудзенко народився в родині механізатора та доярки в селі. Закінчив Національний університет внутрішніх справ за спеціальністю «правознавство», Білоцерківський національний аграрний університет за фахом «агрономія» та НАДУ при Президентові України за спеціальністю «державне управління».

До того був водієм реабілітаційного комерційного центру «Чорнобиль», трактористом у колгоспі «Світанок» (у 17 років). Працював на керівних посадах різних комерційних підприємств (заступником гендиректора корпорації «Рапід», заступником директора ТОВ «Копіленд», заступником директора ТОВ «Сабі-Україна», гендиректором ПП «Торг-Імпекс»), приватним підприємцем, очолював благодійний фонд «Розвиток українського футболу».

У 2006 році був обраний депутатом Білоцерківської районної ради. З листопада 2005 року по липень 2006 року –  член Соціалістичної партії України.

З 2010 до 2014 року –  був соратником Тігіпка та депутатом Київської обласної ради за списком «Сильної України», заступник голови постійної комісії з питань освіти та науки. У 2012 році балотувався до Верховної Ради як безпартійний самовисуванець за тим же округом. У 2014 потрапив до парламенту. Під час роботи у Верховній Раді 8-го скликання був помічений на кнопкодавстві, працював з 34-ма помічниками депутата. Пропустив більше половини засідань профільного комітету парламенту. За період роботи у ВР виступив 8 разів. Його ім’я за 5 років було вписано як співавтора 53 законопроектів (стосувались податків на оренду землекористувачів, адміністрування ПДВ, розміщення МАФів, про Митну службу, транзит та ввезення транспортних засобів).

У 2014 році під час зустрічі з учителями Білоцерківського району Київської області, він запевнив, що буде підтримувати законопроекти, що підвищують якість життя педагогів і збирався сам подавати такі ініціативи. Однак, як помітило видання «Слово і Діло», через рік Верховна Рада прийняла новий законопроект «Про освіту», який в майбутньому гарантує поліпшення умов праці педагогів, навчального процесу й передбачає підвищення зарплати вчителям. «Очевидно, Гудзенко такі нововведення не переконали, і нардеп пасивно перечекав голосування», – зазначили автори, що аналізували діяльність депутата.

Кажуть, що того ж року, аналогічну обіцянку Гудзенко дав на 31-у річницю Чорнобильської катастрофи, тільки замість вчителів зі своїми запевненнями він звертався до чорнобильців. Через кілька місяців Рада проголосувала за відновлення прав на виплату щорічної допомоги на оздоровлення кожної дитини, яка втратила в результаті катастрофи на ЧАЕС одного з батьків, а також евакуйованим із зони відчуження в 1986 році. Однак, Гудзенко за цю ініціативу не голосував.

У травні 2018 року Громадський рух «Чесно» опублікував дані, згідно з якими Віталій Гудзенко протягом 2017 року залучив на округ мінімум 38,1 мільйона гривень. Також нардеп, як і обіцяв, підтримав продовження мораторію на продаж землі до 1 січня 2019 року.

У 2019 році Віталій Гудзенко знову балотувався в парламент по 92 округу, але вже як безпартійний самовисуванець, набрав 19% голосів.

У 2017 році на запитання журналістів, як йому жилося, що був соратником різних політичних сил сказав так:

«Я вже на тому етапі політичної кар’єри, коли можу сміливо стверджувати: політика — це тотальний бруд. Правда, є в ній багато позитивних моментів».

ПРО СТАТКИ ДЕПУТАТА ТА ЙОГО РОДИНИ

Відповідно до декларації про статки у 2020 року – останньої, яку 50-тирічний Віталій Гудзенко опублікував на сайті НАЗК, прописаний він у Іванівці Білоцерківського району Київської області, а мешкає у Гатному Києво-Святошинського району Київської області, розташованому в 4 км від найближчої станції метро в столиці.

Також Гудзенко володіє Фермерським комплексом «Агро-Лідер-Україна», зареєстрованим у 2005 році у селі Іванівці Білоцерківського району Київської області, має усі 100% капіталу підприємства. Директором ФК «Агро-Лідер-Україна» є Василь Щербак. Підприємство займається сільським господарством, молочним і молочно-м’ясним скотарством, розведенням великої рогатої худоби. У ФК працюють окрім Віталія Гудзенка його дружина Тетяна та син Анатолій.

У декларації вказано, що пан Віталій має на рахунку у Приватбанку 131,8 тис грн., також готівкою $1,8 млн, 2,4 млн грн, 265 тис. євро. Також він позичив родичу 8 млн грн, $100 тис, 50 тис. євро.

Віталій Гудзенко має 5 нежитлових будівель на Закарпатті площею 259 кв. м., 112 кв. м., 108 кв.м., 56 кв.м. та 85 кв.м. Також у його власності міні-готель в Закарпатській області площею 478 кв.м., готельний комплекс 1,3 тис кв. м., туристичний котедж 119 кв.м.  

Родина має 57 земельних ділянок у Київській, Львівській, Закарпатській областях. Найбільші – площею 116 тис. кв.м., 86 тис. кв.м.

Також задекларовані квартири та будинки, які належать офіційно дружині та сину – у Києві, 62 кв. м., будинок у Гатному Києво-Святошинського району 374,5 кв.м., житловий будинок (реєстрація) в Іванівці Білоплоцерківському районі 89,5 кв.м., квартира у Києва 68,4 кв.м., житловий будинок у Києва-Святошинському районі 389 кв.м.

Із цінного майна – 2 золотих та 1 брендовий годинники та зброя.  

КОМПРОМАТ

Напередодні парламентської кампанії 2014 року проти власника фірми «Агро Лідер Україна» Віталія Гудзенка зі статком у $35 млн. Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом заволодіння шахрайським шляхом сотень гектар землі в Київській області та відмиванню грошей для сімей Віктора Януковича і екс-губернатора Анатолія Присяжнюка.

За даними Politeka.ua – за перемогу на окрузі за негласної підтримки «БПП», начебто Гудзенко у 2014 році заплатив $500 тис. А ще раніше постачав Януковичу страусині яйця на «царський стіл» у Межигір’я.

За даними «Антикор» обзавівся десятками земельних ділянок та став доларовим міліонером  Гудзенко не так давно. Ще у 2013 році, до депутатства, у Гудзенка і дружини було 4 земельні ділянки загальною площею 8,5 га, 2 квартири, гараж і ще 7 «інших» об’єктів нерухомості. А також 3 автомобілі, 2 з яких – люксові BMW і Lexus. А згодом, збагатився у десятки разів.

«17 ділянок загальною оціночною вартістю до 5 млн грн. сімейство Гудзенка набуло за короткий проміжок часу – з серпня по грудень 2018 року. Подейкують, що сприяння у цьому надавали безпосередньо в обласній адміністрації, а до цього – в адміністрації Президента Порошенка – в якості відплати за голосування за бюджет та інші антинародні закони щодо скасування ФАПів, закриття шкіл і лікарень, безкоштовного проїзду і швидкої допомоги», – зазначають в «Антикор».

ЧОМУ ЙДЕ З ПОСАДИ ДЕПУТАТА ОБЛАСНОЇ РАДИ КИЇВЩИНИ?

Про причину звільнення однопартійця написали на своїй сторінці у Фейсбук «Київщина За Майбутнє»:

«Віталій Гудзенко – авторитетна людина на Київщині. За час своєї активної трудової та підприємницької діяльності він створив сотні робочих місць в різних сферах. Його підприємство стабільно сплачує податки до бюджетів різних рівнів. Водночас, зауважимо, що депутатська робота в обласній раді є неоплачуваною. А делегування повноважень з управління у нинішніх умовах позначилось на якості роботи підприємства, тому депутат змушений повернутися до самостійного керівництва бізнес-проєктами».

Водночас, у партії повідомили, що вже мають заміну для Гудзенка в Київській облраді.

Підготувала Оксана Тупальська

Читайте також:

На трасі Київ-Одеса загинули водій та троє пасажирів