Temperature icon

-2, сніг

Затори: 1

dollar

28,15

euro

31,75

btc

$39 140,80

Новини

НАН України: «Омікрон» воскресить епідемію вже на початку січня

25 Грудня 2021, Cветлана

НАН України: «Омікрон» воскресить епідемію вже на початку січня

Зовнішнім епідемічним загрозам у грудневому звіті українських вчених уперше присвячено цілий розділ. І це не дивно, адже ми на порозі зустрічі з новим варіантом коронавірусу, який розповсюджується з несусвітною швидкістю.

За наявними даними, зараз у Європі «Омікрон» є домінантним у чотирьох країнах: Великій Британії, Данії, Ірландії та Фінляндії. За інформацією ВООЗ, кількість випадків, спричинених новим штамом, подвоюється кожні півтора – три дні.

Темпи витіснення «Омікроном» своїх попередників вчені демонструють на прикладі Данії, де 27 листопада його частка становила 0,1%, а 15 грудня – вже 44,1%. Поки що загальна тенденція така, що у Західній Європі та Скандинавії «Омікрон» господарює набагато активніше, ніж у Східній Європі.

Велика ймовірність, що наступний прогноз фахівців Національної академії наук, випущений уже в січні, продемонструє нам зростання всього, що нарешті впало в грудні. «Згідно з оцінками темпів поширення штаму «Омікрон» та даними про його поширення в країнах Європи, Україна може відчути його вплив на епідемічну динаміку вже на початку січня», – йдеться у прогнозі НАН.

Вчені вважають, що орієнтиром для розвитку сценарію для нас можна розглядати Польщу. Там частка нового штаму становить поки що 2%, але, за оцінками ВООЗ, кількість випадків зараження може за два тижні збільшитись у 20-500 разів. Відповідно, за два тижні не помітити «Омікрон» і в Україні буде вже не можна.

Якщо ж до 4 січня протримаємось на «старих» штамах, середня добова кількість нових випадків коронавірусу передбачається на рівні 4771, кількість щоденних смертей від хвороби – близько 205.

Читайте також:

Влада Києва закликала перевести співробітників на віддалену роботу