Temperature icon

-2, сніг

Затори: 1

dollar

28,15

euro

31,75

btc

$39 140,80

Новини

Проїзд по 20 грн та замерзлі тролейбуси: як через першого зама Миколу Поворозника страждає репутація Кличка. СПЕЦПРОЕКТ

24 Грудня 2021, Олеся

Проїзд по 20 грн та замерзлі тролейбуси: як через першого зама Миколу Поворозника страждає репутація Кличка. СПЕЦПРОЕКТ

Обіцянка заступника міського голови Миколи Поворозника, що у комунальному транспорті столиці буде зберігатися температурний режим, щоб пасажири не померзли та не підхопили ГРЗ виявилась бульбашкою. Під Новий рік у тролейбусах, які прямують з правого на лівий береги Дніпра та навпаки, тепло, коли тісно. Якщо ж прямувати в години, коли в салоні зайняти тільки сидячі місця – довго не всидіти. Подібна історія і з трамваями – де потрібно брати з собою теплу підстілку, щоб посидіти принаймні кілька зупинок.

Нагадаємо, теплий транспорт Поворозник анонсував наприкінці листопада, коли Віталій Кличко був у відпустці. Тоді, у статусі в.о. міського голови він видав розпорядження №2455, у якому заборонив виходити на маршрути транспорту, якщо той не обігрітий до потрібної температури. Також у сезон грипу і застуд операторів міського транспорту зобов’язали робити вологе прибирання салонів після кожної робочої зміни. Однак, вочевидь, щось пішло не так, і повітря від подиху в дорозі парує. Що цікаво – відповідальність за виконання розпорядження Поворозник у статусі в.о. голови КМДА поклав на його заступників – себто на себе самого.

Не найкращою для репутації для Віталія Кличка була ініціатива Миколи Поворозника підняти вартість проїзду у Києві. Бо саме перший заступник Віталія Володимировича першим озвучив тезу про вимушене подорожчання тарифу у столиці до 20 гривень за подорож.

Подейкують, що після цього навіть виник конфлікт між Кликом та його близьким товаришем Артуром Палатним, головою виконкому партії «УДАР».

«Кум і гаманець нашого мера Віталія Кличка Артур Палатний після запеклого позиційного протистояння програв апаратну війну його першому заступнику Миколі Поворознику… останньою краплею в конфлікті стала бійка, яку Палатний затіяв на минулому тижні прямо в кабінеті мера, зваливши на Поворозника всю вину історії про підвищення проїзду… Однак Миколі Юрієвичу вдалося донести до мера свою версію подій, представивши Артура Леонідовича зайвою для команди людиною», – сказав політичний оглядач Михайло Шнайдер.

Микола Поворозник Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації з 21 грудня 2017 року. Спрямовує та контролює діяльність: деп-ту економіки та інвестицій, деп-ту фінансів, координує деп-т охорони здоров’я, деп-т з питань архітектурно-будівельного контролю, деп-т земельних ресурсів, деп-т комунікаційних технологій, деп-т містобудування та архітектури, на ньому – координація Печерської РДА.

Навесні 2020 року Віталій Кличко заявляв, що сам буде вимагати розслідування у справі, у якій підозрюють Паворозника. Тоді у КМДА відбулися обшуки. ЗМІ з посиланням на джерела в органах писали, що Поворозник через посередника нібито вимагав у представника неназваної будівельної компанії хабар 125 тисяч доларів – за вплив на ухвалення «потрібних» рішень. Окрім того, з іншого об’єкта будівництва вони нібито хотіли отримати ще 246 тисяч доларів. Поворозник звинувачення на свою адресу заперечував і казав, що був викликаний на допит як свідок.

2020 рік

«Попереджаю всіх чиновників, які слабкі до грошей і не розуміють своєї відповідальності: вам краще тут не працювати. Головні принципи, за якими люди обирають владу і за якими я став мером, – нульова толерантність до корупції», – сказав Кличко. Та додав: «Якщо чиновник винен, має відповідати за законом. Я ніколи нікого не покривав і покривати не буду».

Тоді ж голова КМДА зазначив, що не виключає, що справа політично вмотивована: «Якщо це чиїсь маніпуляції, політичні ігри, щоб дискредитувати владу, то відповідати мають ті, хто за цим стоїть. Я цю справу доведу до кінця, обіцяю. Вимагаю від правоохоронців відкритого публічного розслідування».

2020 рік

Після цього Віталій Кличко відсторонив від роботи заступника.

У травні 2020 року – коли минуло 2 місяці з часу обшуків, заступник голови КМДА заявив, що буде судитися з Арахамією та Верещук за повідомлення про нього.

«Публічні особи продовжують маніпулювати, поширювати неправдиву інформацію про моє нібито затримання, обшуки і тому подібне, я публічно повідомляю, що станом на сьогодні зареєстровано вирок суду про завершення розслідування справи, до якої мене намагалися «прив’язати», і притягнення до кримінальної відповідальності причетної особи! Я до цієї справи не маю жодного стосунку! Тому я подаю позов на публічних осіб, які продовжують поширювати відверту брехню. А саме – на Давида Арахамія та Ірину Верещук», – наголосив Поворозник.

Кличко повернув Поворозника на посаду через 11 місяців. «Майже рік без повноцінної роботи. Але це теж досвід, який багато чому навчив і залишив поряд лише справжніх та вірних друзів. Я дякую родині, друзям і колегам за підтримку!» – повідомив тоді Поворозник.

Київський міський голова Віталій Кличко «відбілив» репутацію заступника на засіданні Київради у березні 2021 року.

«До мене надійшла заява Миколи Поворозника про готовність приступити до виконання своїх обов’язків, зважаючи на інформацію зі Служби безпеки щодо процесуального статусу Поворозника… В доповіді Служби безпеки сказано, що перший заступник не є стороною чи учасником кримінального провадження», – прокоментував Кличко.

Через 3 місяці – у червні 2021 року про хабарництво Поворозника заговорив блогер і політичний експерт Кирило Сазонов.

«Перший заступник міського голови Кличко Микола Поворозник продовжує брати хабарі, не дивлячись на корупційні скандали. Якщо хтось хоче проштовхнути який-небудь проект рішення – потрібно спочатку зайти до Миколи Юрійовича, він візьме 2-3% від виділених з бюджету Києва коштіві  тільки потім дасть свій дозвіл… Ще один приклад: за 10 днів на фірму Дениса Комарницького перерахували 280 млн грн. Так як сума значна, першому заступнику Кличко повинні занести 2%, якщо бути точніше – 5,6 млн грн. Була б сума менше – було б 3%. Зрозуміло, ніяких банківських карт – only готівку. До речі, для бажаючих виграти в інвестиційних конкурсах також кабінет правої руки Віталія Володимировича завжди відкритий. Як бачимо, Поворозника нічому життя не вчить. Він думає, якщо один раз вдалося відмазатися, то тепер «море по коліно». Однак всі ми дуже сподіваємося, що незабаром йому підсунуть мічені купюри, щоб правоохоронці притиснули цього корупціонера і нарешті покарали його за законом!» констатував Кирило Сазонов.

А уже у вересні 2021 року Микола Поворозник подав позов до суду на керівника ГО «Офіс трансформації» та колишнього радника Віталія Кличка Максима Бахматова. Останній у своєму відеосюжеті «Мільйони першого заступника Кличка» звинуватив чиновника та його родину в корупційних схемах.

Вочевидь, уже після новорічних свят стане відомо, чи не випливе у більш гучний конфлікт сутичка Поворозника з головою політради «УДАРу» Артуром Палатним.

Підготувала Оксана Тупальська

Читайте також:

Влада Києва закликала перевести співробітників на віддалену роботу