Temperature icon

-6, хмарно

Затори: 1

dollar

28,20

euro

31,80

btc

$33 979,70

Новини

З Києва у посилці намагалися вивезти корпуси протитанкових та протипіхотних гранат

28 Грудня 2021, Cветлана

З Києва у посилці намагалися вивезти корпуси протитанкових та протипіхотних гранат

В Україні вивезення корпусів протитанкових та протипіхотних гранат за кордон без спецдозволу заборонено. Проте, незважаючи на це, невідомі намагалися вивезти їх під виглядом запчастин для автомобілів, повідомили у прес-службі Київської митниці.

Митники виявили предмети під час митного контролю міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з Києва до американського штату Теннессі. Згідно з документами, у відправленні мали перебувати «10 частин двигуна автомобіля». Митники вирішили ретельно перевірити посилку та відправили предмети на експертизу.

Виявилося, що предмети, що знаходяться у посилці, – корпуси від німецьких 30-міліметрових протитанкових і протипіхотних гранат G.Pz.gr і GrG.pz.gr (Gewehr Panzerganate) часів Другої світової війни. Ці гранати призначалися для відстрілу зі спеціальних гвинтівкових гранатометів Gewehrgranatgerät, так званих Schiessbecher, що кріпилися на стовбур карабіна.

Ці корпуси гранат мають ознаки товарів військового призначення, а для міжнародної передачі таких товарів мають бути відповідні дозвіл чи висновок Держекспортконтролю.

Оскільки такого дозволу митникам не було надано, вони склали протокол про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Корпуси гранат вилучено.

Schiessbecher – дульний гранатомет, що перебував на озброєнні Вермахту під час Другої світової війни. Вермахт взяв їх на озброєння у 1940 році.

Читайте також:

Верховна Рада повертається до роботи