Temperature icon

-2, сніг

Затори: 1

dollar

28,15

euro

31,75

btc

$39 140,80

Новини

Нардепи розповіли про головні досягнення та провали Парламенту протягом 2021 року

01 Січня 2022, Cветлана

Нардепи розповіли про головні досягнення та провали Парламенту протягом 2021 року

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев сказав, що вважає найбільшим досягненням те, що вдалося перейти певний переломний момент у боротьбі з олігархатом.

– І тут немає пафосу у цих словах. Бо ухвалення антиолігархічного закону, а за ним змін до Податкового кодексу, які також б’ють по олігархах – це була справжня подія для всієї країни. Той рівень опору, який досі чинять олігархи, той рівень розголосу та медійного негативу проти нас, який спеціально здійснюється з їхнього боку – він безпрецедентний, – сказав Гетьманцев.

Екс-глава партії Голос Ярослав Железняк вважає найбільшими досягненнями 2021 року прийняття Судової реформи, підготовку Кримської платформи, для якої приймали багато законів.

Водночас він наголосив, що багато речей не було прийнято: серед них і спрощена система ведення бізнесу, і спрощення податкової системи, і закони Кіри Рудик Про підтримку бізнесу під час пандемії.

– На жаль, влада займалася політичними інтригами, зрадою інтересів України… Повний провал із боротьбою з олігархами. Приймали якусь фігню, замість того, щоб приймати нормальні зміни до антимонопольного законодавства, корпоративного законодавства тощо, – сказав Желєзняк.

“Повним провалом” він назвав те, що інвестиційний клімат держави впав, а не виріс за цей рік. Також великим недоглядом стало те, що, на думку нардепа, мало було зроблено для наближення до вступу в НАТО.

– Досягнень у Верховній Раді у 2021 році було багато. Депутати об’єднувалися та приймали правильні закони. Але до кінця року побільшало “розумної політики” у стінах Верховної Ради, – заявив позафракційний нардеп Дмитро Разумков.

Він висловив жаль через те, що суб’єктність парламенту, на його думку, перебуває під великою загрозою, що є неприпустимим у парламентсько-президентській державі.

Читайте також:

Влада Києва закликала перевести співробітників на віддалену роботу