Temperature icon

-2, сніг

Затори: 1

dollar

28,15

euro

31,75

btc

$39 140,80

Новини

Забудовники проти озеленювачів: хто переміг у битвах за екологічні землі столиці у 2021 році. СПЕЦПРОЕКТ

29 Грудня 2021, Олеся

Забудовники проти озеленювачів: хто переміг у битвах за екологічні землі столиці у 2021 році. СПЕЦПРОЕКТ

Підсумовуючи рік, що минає, Віталій Кличко розповів і про тих, хто зводить висотки, і про тих – хто займається озелененням. За даними мера у 2021 році на оновлення парків і скверів виділили понад 300 млн грн. Мовляв, за цей рік оновили 45 парків та скверів, а за 7 років – 540. Також 40 об’єктів отримали статус парку чи скверу.

У 2022 році пообіцяли капітальний ремонт «Голосіївського» парку, оновлення парку «Прибережного» та біля озера «Йорданського»,  ремонт «Інтернаціонального» та парку «Орлятко».

Водночас, залишилась велика кількість проблемних об’єктів, де кияни та громадські активісти змагаються з будівельниками та Київрадою за зелені зони.

Екопарк Осокорки

Щодо нього у 2019 році Київрада розірвала договір оренди. Проте ні з чим залишилися інвестори, які вже заплатили за свої квадратні метри. Відтак, у 2021 було підписано меморандум зі «Столиця груп» про завершення будівництва комплексу «Патріотика на озерах».

Біля танку на Шулявці

Зелену зону біля пам’ятника танкістам на Шулявці віддали забудовникам у 2004 році.

А вже у 2019 році вритул до монумента виросли висотки. Хоч у червні 2021 року депутати Київради і вирішили повернути територію міні-парку – поверхи вже поперли вгору.

Жуків острів

Врізати 1630 га території під забудову вирішили у 2007 році. Після 2013-го року частково відсуджувала ділянки прокуратура.

Проте у нинішньому проекті Генерального плану Києва Жуків острів – надрізаний під будівлі.

Биківнянський ліс

Київрада вирішила підрубати дров на об’єкті у 2016 році.

Спочатку казали, що там наріжуть землі АТОвцям, а вже наступного, 2017 року з’явився проект під багатоповерхівку.  

Озеро Вирлиця

Хоч активістам і вдалося відстояти цю землю та врятувати від забудовників, біля озера все ще можна побачити паркани, які понаставляли під висотку.

Вирлиця знаходиться на перетині ліній міграції птахів та заселене червонокнижними рибами. Хочеться лиш побажати їм порятунку в новому році. Орендар ділянки «Мрія-Інвест» встиг понасипати там піску та розробити план під новий торгівельний центр.

Підготувала Оксана Тупальська

Читайте також:

Влада Києва закликала перевести співробітників на віддалену роботу