Temperature icon

-2, сніг

Затори: 1

dollar

28,15

euro

31,75

btc

$39 140,80

Новини

Яким буде Київ у 2022 році? Обіцянки Віталія Кличка під ялинку. СПЕЦПРОЕКТ

31 Грудня 2021, Олеся

Яким буде Київ у 2022 році? Обіцянки Віталія Кличка під ялинку. СПЕЦПРОЕКТ

Голова КМДА та міський голова Віталій Кличко розповів, що у 2021 році Київ увійшов у ТОП-5 найінстаграмніших міст світу, посівши 4-те місце: «Нас обігнали тільки Рим, Ріо-де-Жанейро та Венеція».

ЗОЛОТІ ВОРОТА – У СВІТОВИХ РЕЙТИНГАХ

А от район Золотих Воріт у Києві посів 16-те місце у Британському рейтингу з 49-ти найкращих районів світу:

«… районів не Києва, районів не України, районів не Європи – районів світу. Українська столиця обійшла Барселону, Амстердам, Париж, Прагу, Дубаї, Золоті ворота назвали історичним серцем нашого міста та взірцем прогресивності», – сказав Кличко.

А щоб світові критики під час нового візиту в Київ не засумнівалися у його унікальності, підлиємо ложку дьогтю до меду. У новому 2022 році побажаємо голові КМДА, а також депутатам Київради відваги, щоб відстояти давні будівлі, розташовані неподалік Золотих воріт. Адже вони можуть стати меккою для туристів, або – місцем для торгових центрів та висоток, які ростуть, як гриби під дощем у різних районах міста. Раніше ми розповідали про історичну будівлю на Рейтарській, 22, про яку писав сам Михайло Булгаков саме тоді, коли мав там лікарську практику.

Дім біля «Золотих воріт» планують придбати двоє бізнесменів з рейтингу «ТОП-200 найбагатших людей України». За інсайдерською інформацією на раритетні стіни в центрі столиці поклали око брати Олександр та В’ячеслав Костянтинівські.

«За легендами, саме тут він «зустрів» одного з героїв свого майбутнього роману – Берліоза. Трамваї в ті часи були досить небезпечним видом транспорту… Нині будівля в аварійному стані», – розповідає художниця Ксенія Селянко. Її творча робота з зображенням будівлі отримала тисячі позитивних відгуків глядачів та цінувальників мистецтва.

СТАНЦІЇ МЕТРО, ПРО ЯКІ ДАВНО ЗАБУЛИ

А от жителі центральних районів столиці попросили мера побудувати трохи далі від Золотих воріт станцію метро «Львівська брама», що розташована на вулиці Бульварно-Кудрявській. Зведення станції на Сирецько-Печерській лінії між станціями «Золоті Ворота» та «Лук’янівська» почали ще у 1991 році.

Проте у 1996 році через відсутність комплексного рішення щодо реконструкції Львівської площі, на яку заплановано вихід зі станції, та брак коштів, роботи замерзли. Пасажири метрополітену, проїжджаючи на ділянці між станціями «Лук’янівська» та «Золоті ворота», можуть побачити освітлені платформи та частково облицьовані колійні стіни станції «Львівська брама». Центральний зал станції практично побудований, але похилий ескалаторний тунель так і не споруджений. У 2008 році з екскурсією на об’єкт ходив Леонід Черновецький.  

РЕСТАВРАЦІЯ 15-ТИРІЧНОЇ ДАВНИНИ

А ще – кияни нагадують про необхідність ремонту центрального гастроному, розташованого за 100 метрів від будівлі КМДА на вул. Хрещатик, 40, кілька кварталів нижче Золотих воріт. Він встиг за останні кілька років пережити пожежі та, подейкують, перебуває в руках шахраїв. Його ще у 2020-му обіцяли реставрувати за проектом   архітектурно-конструкторського бюро VIHAREV architects & engineers.

У 2022 рік Київ вступає в умовах пандемії, тому, за словами Кличка, збережуть надбавки для медиків місцевих установ. На це передбачено 1,3 млрд грн. Також 630 млн грн затратять на ремонт лікарень та закупівлю обладнання.

ДІТИ ТА ОСВІТА

Нагадавши показники бюджету на 2022 рік, Віталій Кличко зазначив, що 40% бюджету міста, а це 26,4 млн грн буде спрямовано на освіту. З них – понад 7 млрд грн – піде на розвиток шкільної освіти, 1,6 млрд грн – спрямують на будівництво шкіл та дитсадків. До кінця наступного року обіцяють завершити будівництво двох дитсадочків та розпочати будівництво двох шкіл.

«Ми говоримо про інвестиції – найважливіші інвестиції, які у нас є – це інвестиції в наших дітей. і освіта – це базис для розвитку дітей», – сказав Кличко.

Водночас, щоб обіцянки не звучали пафосно, варто нагадати про проблеми, які призводять до витікання коштів з головного фінансового кошика столиці через мутні схеми у реалізації програм. Зокрема, раніше ми розповідали, про необхідність однакового і рівного доступу до бюджетних програм, що дозволяють дітям ходити до приватних садочків,

А також нагадаємо про віп-школу на Печерську, яку ремонтують за ціною 10-ти уже кілька років.

У ТРАНСПОРТІ НЕ “НА ОДНІЙ НОЗІ”

Ще Кличко пообіцяв, що у 2022-му запланували витіснити громадським транспортом маршрутки, які, за висновками мерії не відповідають показникам якості та щодо яких надходить велика кількість скарг від пасажирів. Вже незабаром обіцяють почати процес замовлень та придбати 160 нових тролейбусів, 19 трамваїв, 110 нових автобусів та 17 електробусів.

«Коли ти ставиш перед собою мету, коли ти наполегливо працюєш – у мене улюблене прислів’я: «Немає нічого неможливого, якщо ти віриш в себе, віриш в свої сили, віриш в своє місто, віриш в країну, не сидиш, а робиш все, щоб змінювати світ на краще», – запевнив Віталій Кличко.

2222 ЧИ 2022 РІК?

Дотримання цих святкових обіцянок у 2022 році (не у 2222-му!!) очікують від міського керманича і жителі столиці. Відтак – після новорічних свят – перевіримо!..

А це – календар, який 31 грудня подарував містянам голова КМДА.

Підготувала Оксана Тупальська

Читайте також:

Влада Києва закликала перевести співробітників на віддалену роботу