Temperature icon

-6, хмарно

Затори: 1

dollar

28,20

euro

31,80

btc

$33 979,70

Новини

ФОПи та касові апарати: на які зміни чекати з нового року

08 Січня 2022, Cветлана

ФОПи та касові апарати: на які зміни чекати з нового року

З нового року у вітчизняного малого бізнесу додасться головного болю – їм потрібно буде починати використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) або, як їх називають у народі, касові апарати. Ця вимога мала набути чинності минулого року, але запуск тоді перенесли на 1 січня 2022 року. Правда, в деяких випадках малий бізнес, як і раніше, зможе обходитися без РРО, та й самі ці реєстратори можуть бути не у вигляді традиційних касових апаратів, а у вигляді програмного забезпечення в телефоні або на комп’ютері.

Запровадження касових апаратів не торкнеться малого бізнесу, який працює першій групі єдиного податку. Для ФОПів другої-четвертої груп використання РРО в основному з нового року буде обов’язковим, але тут є ряд винятків. Чиновники увійшли до становища тих, хто торгує у невеликих населених пунктах, де не завжди є можливість підключити інтернет. Тому з 1 січня 2022 року при продажу товарів (крім підакцизних) на території сіл ФОП дозволено не використовувати РРО/ПРО (за умови використання розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій) якщо:

  • річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 мінімальних зарплат (у 2022 році – 1,09 млн грн) на один структурний (відокремлений) підрозділ;
  • така торгівля не здійснюватиметься в одному торговому об’єкті, де також продаються підакцизні товари;
  • такими ФОП не проводиться дистанційна торгівля, у тому числі через мережу Інтернет;
  • сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад не ухвалено рішення про обов’язкове застосування РРО/ПРО на території відповідних громад.

Водночас, як повідомляє Мінфін, з 1 січня запроваджують вимогу на використання розрахункової книги та книги обліку розрахункових операцій при наданні послуг хімчистки, страхування, а також надання туристичних та екскурсійних послуг.

Читайте також:

На трасі Київ-Одеса загинули водій та троє пасажирів